BIST 1.293
DOLAR 7,81
EURO 9,37
ALTIN 444,19
HABER /  GÜNCEL

ByLock ve Eagle'da yeni gelişmeler var

Abdülkadir Selvi bugünkü yazısında FETÖ'cülerin kullandığı haberleşme programı ByLock ve Eagle ile ilgili yeni gelişmeleri aktardı.

Abone ol

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü köşesinde 15 Temmuz darbe girişiminden sonra sıkça duyduğumuz  ByLock ve Eagle ile ilgili yeni ayrıntıları böyle duyurdu:

EAGLE PROGRAMINI PKK VE DAEŞ DE ETKİN KULLANIYOR

1- Arşiv tutmayan, kod adı ve kod numaraları ile kullanılması nedeniyle büyük ölçüde gizliliği esas alan, ‘Eagle’ programını sadece FETÖ’cülerin kullanmadığı tespit edildi. Eagle programını terör örgütleri PKK ve DAEŞ’in de etkin bir şekilde kullandıkları tespit edildi. FETÖ’cülerin PKK terör örgütü ile işbirliği iddialarına, ‘Eagle kardeşliği’ de eklendi.

MİT ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI

2- MİT’te oluşturulan özel birimin Eagle programı üzerindeki çalışması sürerken ByLock’la ilgili bir gelişme yaşandı. MİT, Bylock’la ilgili çalışmalarını tamamladı. Bylock’la ilgili veriler, MİT tarafından kısa bir süre sonra 15 Temmuz darbe girişimini soruşturan Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na teslim edilecek.

Bu süre zarfında MİT, Bylock’la ilgili sağlıklı gördüğü 165 bin veriyi inceledi, 120 bin kullanıcının aktif olarak sisteme girdiği tespit edildi.

Telefonlarında ByLock programı çıkanlar üç ayrı gruba ayrılarak birimlerine iletildi. MİT’in Bylock’la ilgili çalışmalarını tamamlayarak dosyayı cumhuriyet savcılarına teslim etmesiyle birlikte, kamuda ByLock’tan dolayı görevden almalar sona erecek.

ÖNCEKİ HABERLER
Saçmalayan Google translate için devrim gibi adım
Diyarbakır'da yasak kalktı 14 Kasım'da ilan edilmişti
Başkanlık sistemi teklifi işte sızan maddeler
Yüz nakli olan Uğur Acar için şoke eden suçlama!
Eski HSYK üyesi FETÖ itirafçısı oldu öyle şeyler anlattı ki...
Uğur Yılmaz twitter'da küfürlü paylaşımları diskalifiye getirdi ne yazdı?
Yorumlar