BIST 5.066
DOLAR 18,64
EURO 19,46
ALTIN 1.065,59
GÜNCEL

Büyük tehlike! Türkiye'nin üstüne düşecek...

Eylül’den beri kontrolsüzce uzayda gezen uzay istasyonu Çin'in Tiangong-1 adlı uzay istasyonu, hafta sonunda dünyaya düşecek. Düşeceği ülkeler arasında Türkiye de var...

Çin'in 2016 Mart ayında iletişimi kaybettiği Tiangong-1 Türkçe anlamıyla Cennet Sarayı-1 adlı uzay istasyonunun hafta sonu 43 derece kuzey ve 43 derece güney enlemleri arasında bir bölgeye düşmesi bekleniyor. İstasyon parçalarının düşme ihtimali bulunan ülkeler arasında Türkiye de sayılıyor.

NELER OLABİLİR?: İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Genel Astronomi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Adnan Ökten, uzay istasyonunun düşüşünün vatandaşların can sağlığı açısından risk yaratabileceğini de vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü: "Tehlike ve kayıp da olur. Çatıya düşse deler, arabaya düşse içindekilere zarar verir, yolda yürüyen insanların üzerine düşse öldürme ihtimali var" dedi.

ASLA DOKUNMAYIN: İtalya'da yapılan resmi uyarılarda, uzay aracından parçaların düşme ihtimaline karşı acil uyarı yapıldı. O uyarılarda, alt katlarda beklenmesi, pence ve kapılardan uzak durulması istedi. Ayrıca uzay aracından düşen parçalara dokunulmaması da uyarılar arasında.

(Ulusal yayın yapan internethaber.com sanal ortamda haberciliğe başlayan ilk haber sitelerinden biridir. Türkiye'nin tanığı pek çok isim yazar kadrosunda yer almakta. Okur yorumlarının yanı sıra açık görüş köşesinden mesleki yazılara ve blog yazarlarına yer vermektedir. Açık görüşte 20'ye yakın uzman yazar olarak yer almaktadır. 60 kişilik bir haber kadrosuna sahip olan internethaber.com, 2000 yılında İnternethaber Yayın Grubu adı altında faaliyete başladı. İstanbul Beşiktaş'ta ofisi bulunan İnternethaber Yayın Grubu bünyesinde tematik özellikli 12 site yer almaktadır. 24 saat kesintisiz haber yayını yapan internethaber sitesinde güncel haberler ile birlikte, politika, sağlık, magazin, spor, memur ve eğitim ile son dakika haberleri yer alıyor.)

Sitene Ekle
Etiketler