BIST 1.175
DOLAR 8,06
EURO 9,53
ALTIN 493,43

Buket Aydın'dan Negehan Alçı'ya Sıla yanıtı olay oldu

Buket Aydın'ın sunduğu Kanal D Haber'in ulaştığı Sıla görüntüsü ortalığı karıştırmaya devam ediyor. Nagehan Alçı'nın bugünkü yazısında sert sözlerle eleştirdiği Buket Aydın'dan yanıt gecikmedi.

Ahmet Kural Sıla davasınının seyrini değiştireceği iddia edilen görüntüler elde patladı. Morlukların görülmediği Sıla'nın olaydan 18 saat sonra çekilmiş görüntüleri tartışma yaratmıştı. Sıla'nın adliyeye gidipsuç duyurusunda bulunduğu fotoğraflarda ise darp izleri açıkça görülüyordu. İşte bu görüntüler iki ismi karşı karşıya getirdi.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, bugünkü yazısında Kanal D Haber anchorwoman’ı Buket Aydın'ı bugünkü yazısında yerden yere vurdu. Alçı'nın olay görüntünün aslını paylaştığı fotoğrafta morlukla görülüyordu. O görüntüler mozaiksiz halini çeken isim ise gazeteci Bilal Özcan olmuştu.

Nagehan Alçı yazısında "Eğer Buket gerçekten anchorwoman ise tüm yetki onda demektir. Kadına şiddeti aklayan bu haberin tüm sorumluluğu kendisinde demektir. Tavrını koymalıydı ve "Bu çirkin haber girmeyecek arkadaşlar" demeliydi." ifadelerine yer verdi. Alçı ayrıca Sıla'yı arayıp o gecenin hikayesini de aktarmıştı.

"Utanmayın, bir de "Esas Ahmet Kural şiddet gördü" deyin de tam olsun! Üstelik bunu bir kadın sunucu yapıyor." dediği Buket Aydın, eleştirilere yanıt verdi. Aydın, topu özel haberi sunan Emrullah Erdinç'e attı. İşte o açıklama: