Bu tavuğun fiyatı 13 bin TL! Özelliği ise bakın ne

Dünya'nın en pahalı 13 yiyeceği listelendi.Listenin en ilginç çeken ise Endonezya'da bulunan 13 bit TL değerindeki tavuk. Tavuğun faydaları ve özelliği ise bakın nedir?

Dünya'nın en pahalı 13 yiyeceği listesinde 15 bin liraya baharat da var 30 bin liraya satılan karpuz da. En dikkat çeken ise 13 bin TL ye satılan tavuk. Bu tavuğun faydaları ise duyanları şaşırtıyor. Peki Dünya'nın en pahalı diğer 13 yiyecekleri neler! Detaylar haberimizde...

NAKAZAWA SÜTÜ: Japonya'da üretilen Nakazawa inek sütü, dünyanın en pahalı sütüdür. Fiyatı, ortalama süt fiyatının tam 30 katıdır. Süt haftada bir kez şafak vakti ineklerden sağılır. Şafak vakti sağılmasının nedeni, bu vakitte ineklerin sütleirnin besin değerinin yüksek olmasıdır. Sütün bir litresi 43 dolar sevgili okur.

COFFİN BAY İSTİRİDYELERİ: Güney Avustralya'daki Coffin Bay Oyster Farm'da üretilir ve yalnızca Avustralya'nın Eyre Yarımadası'ndaki Sarin restoranında satılır. Genellikle okyanus bifteği olarak adlandırılır. İstiridye başına 79 dolar verildiği söylenir.

FUGU: Fugu, Japonya'da incecik bir şekilde hazırlanan balıktır. Son derece zehirlidir, bu nedenle yalnızca yüksek eğitimli ve lisanslı şeflerin servis yapmasına izin verilir. Fugu, Avrupa Birliği içinde yasaklanmıştır. Satıl fiyatı ise tam 186 dolar.