BIST 2.372
DOLAR 15,87
EURO 16,80
ALTIN 942,56
HABER /  DÜNYA

Bu operasyonlar vızıltı gelir

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bakan olduktan sonra ilk kez geldiği Denizli’de Çınar Meydanı’nda halka hitap etti. Gündemi değerlendiren Zey...

Abone ol

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bakan olduktan sonra ilk kez geldiği Denizli’de Çınar Meydanı’nda halka hitap etti. Gündemi değerlendiren Zeybekci, "Bu operasyonlar Türkiye’nin kulağına vızıltı gelir. Yel dağdan bir şey koparamaz. Biz dağ gibiyiz" dedi.
Delikliçınar Meydanı’nda yoğun bir kalabalık tarafından karşılanan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, kendisine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı konuşma yapacağı platforma ulaşmakta zorluk çekti. Vatandaşların arasından geçerken Bakan Zeybekci’ye çiçeklerin atıldığı görülürken meydanda Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan tarafından astırılan "Denizli’nin gururu Nihat Zeybekci" yazıları dikkat çekti.
Platforma çıktıktan sonra vatandaşlar tarafından uzun süre alkışlanan Bakan Zeybekci’yi eşi Ayşen Zeybekci de yalnız bırakmadı. Türk Milleti’nin binlerce yıllık geçmişi olduğunu ve birçok badireler atlattığını kaydeden Bakan Zeybekci, "Bin yıllık Anadolu tarihimize baktığımız zaman bu millet hiçbir zaman teslim olmadı, diz çökmedi. Bu millet destanlar yazdı. Biz bu coğrafyada darbeler, muhtıralar gördük. AK Parti’yi kapatmak dahi istediler. Bu yapılan operasyonlar Türkiye’nin kulağına vızıltı gibi gelir. Bunlara şöyle diyoruz, Yel dağdan ne koparır. Biz dağ gibiyiz. Sizlerin duası ve destekleriyle önümüzdeki haftadan çok iyi yere gidecek. Bunlar güzelliklerin sancılarıdır. Demokrasinin evrensel standartlara gelmesi için önemli" diye konuştu.
Tavırlarının net olduğunu kaydeden Bakan Zeybekci, "Her kim ki bu milletin iradesine elini uzattı, her kim ki bu ülkede milletin malına el uzattı. Bunun hesabı hemen sorulacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
Büyüme hızı Apple'a pahalıya patladı
Büyüme hızı Apple'a pahalıya patladı
Yeni Smartlar 2014'e hazır!
Yeni Smartlar 2014'e hazır!
Kalbim sarı kırmızı atıyor  dedi, cezayı yedi
Kalbim sarı kırmızı atıyor dedi, cezayı yedi
Borsa kan kaybetmeye devam ediyor
Borsa kan kaybetmeye devam ediyor
Başbakan’dan  Akif  mesajı
Başbakan’dan Akif mesajı
İstifalara  çürük yumurta  değerlendirmesi
İstifalara çürük yumurta değerlendirmesi
Euro kendini aştı! Euro ne kadar oldu?
Euro kendini aştı! Euro ne kadar oldu?
BMW'den standart dışı otomobil anahtarı!
BMW'den standart dışı otomobil anahtarı!
İstiklal şairi kabri başında anıldı
İstiklal şairi kabri başında anıldı
Danıştay’dan şok karar
Danıştay’dan şok karar