Bu hayvanı görürseniz yakın bir zamanda kıyamet kopacak

Kıyamet gününü bu evrenin yaşayacağı su götürmez bir gerçek. Peki kıyamet alametleri neler? Kıyamet alametleri gerçekleşti mi? Ortaya çıkacağı iddia edilen konuşan hayvan hangisi? İşte detaylar haberimizde...

Bu hayvanı görürseniz yakın bir zamanda kıyamet kopacak - Sayfa 1

Kıyamet gününü bu evrenin yaşayacağı su götürmez bir gerçek. Hem din insanları hem de bilim insanları dünyanın sonun yavaş yavaş yaklaştığına inanıyor. Peygamberlerle gelen pek çok ayette bizlere kıyamet günü ve kıyamet alametlerine dair birçok detay gönderilmiştir. Bu alametler büyük kıyamet alametleri ve küçük kıyamet alametleri olmak üzere ikiye ayrılır. Din insanlarına göre küçük kıyamet alametlerinin birçoğu gerçekleşmeye başladı bile.

15
Bu hayvanı görürseniz yakın bir zamanda kıyamet kopacak - Sayfa 2

Kıyametin ne zaman kopacağını sadece Allah biliyor. Ancak kıyamet alametleri bizlere sonun yaklaştığını da gösteriyor. Bu alametlerden en büyüklerinden biri güneşin batından doğması. Başka bir alamet ise kıyametin yaklaştığı dönemde tuhaf görünümlü ve konuşabilen garip hayvanların ortaya çıkacak olması. Bu hayvanlar görüldükleri her yerde kıyametin habercisi olarak görülecekler.

25
Bu hayvanı görürseniz yakın bir zamanda kıyamet kopacak - Sayfa 3

Peki bu hayvan hangisi? Bu hayvana Dabba deniyor. Bu hayvanın adı Dabbet-ül-arz ile karıştırılabilir ancak aynı şey değiller. Bu hayvan ise görünüm olarak dört ayaklı bir yılan benziyor. Ayrıca en büyük özelliği ortaya çıktığı zaman konuşabilecek olması.

35
Bu hayvanı görürseniz yakın bir zamanda kıyamet kopacak - Sayfa 4

Dabbah, Deccal ve güneşin batıdan sonra en büyük alametler gerçekleştikten sonra insanlara imana yönelecek fakat bu büyük alametlerden sonra gerçekleşecekler kabul edilmeyecek. Bu hayvanın önce Mekke'de ortaya çıkacağı iddia edilse de dünyanın farklı yerlerinde de gözükebileceği söyleniyor.

45