BIST 1.576
DOLAR 7,45
EURO 9,04
ALTIN 442,06

Bu görüntü interneti kasıp kavuruyor! Satürn ilk kez...

NASA'nın büyük umutlarla Satürn'e gönderdiği uzay aracı Cassini, kendinden bekleneni veriyor. Daha önce Satürn halkalarının içindne fotoğraflar gönderen Cassini, bu kez Satürn'den Dünya görüntüsü fotoğrafını çekti.

NASA'nın büyük umutlarla Satürn'e gönderdiği uzay aracı Cassini, kendinden bekleneni veriyor. Daha önce Satürn halkalarının içindne fotoğraflar gönderen Cassini, bu kez Satürn'den Dünya görüntüsü fotoğrafını çekti. Bu görüntü Satürn halkalarının arasından çekildi. NASA bu fotoğrafları yayınladıktan sonra interneti kasıp kavurdu...

NASA'nın Cassini uzay aracı da Satürn'ün halkaları arasından geriye ana gezegenine baktığı ve Dünya'nın 1.4 milyar kilometre uzağından bir fotoğrafını çekti. O uzaklıktan bakıldığında Dünya, karanlığın içerisinde parlayan bir nokta gibi gözüküyor.

Cassini bu fotoğrafı 12 Nisan tarihinde çekti. NASA'nın söylediğine göre "her ne kadar fotoğrafta görmek için çok küçük olsa da, o sırada Dünya'nın Cassini'ye bakan kısmı güney Atlantik Okyanusu'ydu."

NASA'dan yapılan açıklamada, Cassini'nin 21 Nisan'da Titan'a 127'nci ve son kez yaklaştığı ve uydu yüzeyinin 979 kilometre üzerinden son yakın geçişini yaptığı da belirtildi.