BIST 4.960
DOLAR 20,91
EURO 22,57
ALTIN 1.331,00
HABER /  GÜNCEL

Bozdağ'dan Adil Öksüz için bomba iddia!

ABD Başkonsolosluğu'nun FETÖ'nün sır küpü olarak bilinen Adil Öksüz'ün darbe gecesi aranmasıyla ilgili açıklamalarına Bakan Bozdağ'dan tepki geldi. Öksüz'ün kaçmasıyla ilgili Bozdağ, ''bence birileri Türkiye'de saklıyor'' dedi.

Abone ol

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 15 Temmuz darbe girişimi yakalanan daha sonra bırakıldıktan sonra sır olan Adil Öksüz hakkında A Haber'de açıklamalarda bulundu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ABD Başkonsolosluğu'nun yaptığı açıklamayı tatmin edici bulmadığını söyledi.

"TATMİN EDİCİ BULMADIM"

ABD Başkonsolosluğu'nun Adil Öksüz hakkında yaptığı açıklamayı değerlendiren Bakan Bozdağ, "ABD'nin açıklamasını tatmin edici bulmadım" dedi.

KAÇAN FETÖ'CÜLER ABD'YE GİDİYOR

Kaçan FETÖ'cülerin Amerika'ya gittiği hatırlatan Bakan Bozdağ, ülkedeki FETÖ'cülerin de izinlerinin iptal edilmesi gerektiğini söyledi.

"BENCE ADİL ÖKSÜZ TÜRKİYE'DE"

FETÖ'cü Adil Öksüz'ün firari hakkında konuşan Bakan Bekir Bozdağ, "Adil Öksüz'ün ABD Konsolosluğu'ndan aranması konusunda "ABD'nin açıklamasını tatmin edici bulmadım. Adil Öksüz yakalanıp konuşulduğu takdirde, 15 Temmuz'la ilgili karanlık pek çok soru aydınlanacak. Bana göre, Adil Öksüz yurtdışına kaçırılmadı, bana göre Türkiye içinde birileri tarafından saklanıyor. FETÖ terör örgütü Adil Öksüz'ü infaz etmiş de olabilir, ama bu yönde bir bilgi yok" şeklinde konuştu.

FETÖ KANADA'YA MI KAÇACAK?

 Bozdağ, "FETÖ elebaşı Kanada'ya mı kaçacak? sorusuna şu yanıtı verdi: "Trump yönetimine Türkiye'nin kaygılarını ilettik. Trump gelince tedirgin oldular. Biz, Türkiye olarak kaygılarımızı ilettik, ama henüz bir cevap verilmedi, tutuklanmadı, adli bir uygulamaya maruz kalmadı. Yeni yönetimle, eski yönetim arasında bu konuya bakış açısında fark var. Ama adli işlemlerin sonucu bakımından bir değişiklik yok."

HALK BANKASI YÖNETİCİSİNİN TUTUKLANMASI

Bakan Bozdağ, Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın ABD'de tutuklanması için de "Bu tamamen siyasi bir operasyondu" ifadesini kullandı. Bozdağ şunları söyledi: "ABD samimi bir işbirliği içinde olmak istiyorsa yüzlerce FETÖ mensubu ABD'de. Onların oturma iznini ve vizesini neden iptal etmedi. Teröristbaşı ABD'den terör faaliyetlerine devam ediyor. ABD'den bu konuda hassasiyet ve samimi işbirliği beklerken orada her türlü faaliyetlerine devam ediyorlar. Eğer samimilerse inandırıcılığı için ABD'de bulunan FETÖ'cülerin vizelerinin iptal edilmesi ve teröristbaşının geçici tutuklanma talebinin yerine getirilmesi lazım. Her kaçan ABD'ye gidiyor. Bakıyorsunuz, Halkbank genel müdür yardımcısını ABD'de hemen tutukluyorsun. Peki bu darbe girşiminin arkasındaki ismi neden tutuklamıyorsun?"