HABER /  DÜNYA

Böyle düşmanlık görülmedi! 'Türk' diye söktüler

KIBRIS Rum yönetiminin Limasol kentinde ‘Teknik okul’ adlı meslek lisesinde tadilat işleri için KKTC’de üretilen mozaik yer kaplama malzemesi ve parke taşı kullanılınca, okul yönetimi, ‘sökün’ kararı aldı.

KIBRIS Rum yönetiminin Limasol kentinde ‘Teknik okul’ adlı meslek lisesinde, Türk düşmanlığının hangi büyüklükte olduğunun bir göstergesi ve örneği yaşandı. Rum Fileleftheros gazetesinin haberine göre, okulda tadilat çerçevesinde KKTC’de üretilen mozaik yer kaplama malzemesi ve parke taşı kullanılınca, okul yönetimi, ‘sökün’ kararı aldı.

Gazetenin haberine göre, Rum müteahhit daha ucuz olduğu gerekçesiyle AB’nin kuralları çerçevesinde ve Rumlara göre yasal yollardan KKTC’den mozaik yer döşemesi malzemesi satın aldı. Rum yönetiminde üretilen yer kaplamaları daha kalın. KKTC’de üretilenler ise, daha ince. Müteahhit okulun bahçe zemininde bir bölümü KKTC’den aldığı malzeme ile döşedi. 
 
PARA TÜRK ORDUSUNA GİDİYOR
Olay Rum medyasına haber oldu. Rum medyası, “Limasol teknik okulunda daha geçen hafta işgal etkinliği düzenlendi. (Rum tarafında işgal kelimesi Türkiye’nin 1974’te gerçekleştirdiği KıbrısBarış Harekatı için kullanılıyor) Bir yandan Türk işgalini kınayacak, Türk tarafından alınan malların Türk ordusuna kaynak olduğunu savunacaksınız, öte yandan Türk tarafından gelen malzemeyi okula döşeteceksiniz” eleştirisini yaptı.

ÖNCEKİ HABERLER
Norveçli gazeteci YPG gerçeğini açıkladı
MHP Başkanlık Divanı üyeleri belirlendi İşte Bahçeli'nin A takımı
FETÖ'nün 'özel görüntülü' şantaj arşivi ele geçirildi
Aylarca konuşulmuştu Erdoğan ilk kez açıkladı: Artık bitti
Buse Varol'a Alişan'dan sürpriz evlilik teklifi
Levent Uysal kimdir aslen nereli Doğa Koleji yeni sahibi hayatı
Yorumlar 4 yorum