BIST 1.560
DOLAR 7,45
EURO 9,02
ALTIN 440,00
GÜNCEL

Bombalar şehri yok etti! Diyarbakır'a bakın

DİYARBAKIR’ın Sur ile Şırnak’ın İdil ilçesindeki sokağa çıkma yasakları sürerken, her iki ilçede de teröristler köşeye sıkıştırıldı. Başta Sur olmak üzere ağır tahribatın da yaşandığı ilçelerde, bombaların patlama anı saniye saniye kaydedildi.

DİYARBAKIR-Sur’da güvenlik güçleri, teröristlerin bulunduğu bölgeleri top atışına tuttu. Teröristler tarafından kazılan hendek ve kurulan barikatlar ile gerçekleştirilen terör eylemleri yüzünden Sur’da ilan edilen sokağa çıkma yasağı 95’inci, İdil’deki yasak ise 18’inci gününde devam ediyor. İki ilçede de operasyonlar aralıksız sürüyor.


İki şehir bombalardan temizlenirken patlama anında çekilen görüntülerse görenleri hüzne boğacak cinsten. İşte harabeye dönen o şehirlerde son günlerde yaşananların özeti:


SUR


Yüzde 98’inin teröristlerden ve tuzaklardan temizlendiği Sur’daki operasyonlar, teröristlerin sıkıştırıldığı Savaş ve Hasırlı Mahallelerinde yoğunlaştırıldı. İlçede, teröristlerin bulunduğu alana son 2 gündür yoğun top atışları yapılıyor. Yoğun çatışmaların da yaşandığı ilçede, operasyonların sonuna yaklaşıldığı belirtildi. İlçedeki tahribat da dikkat çekti. Birçok binanın yerle bir olduğu ve zarar görmeyen evin neredeyse kalmadığı ilçenin altyapısı tamamen çöktü.


İDİL


İdil’de ise Yeni Mahalle’yi temizleyen güvenlik güçlerinin Turgut Özal Mahallesi’nde sıkıştırdığı teröristleri etkisiz hale getirmek için yürüttüğü operasyon sürüyor. Yaklaşık 5 bin güvenlik görevlisinin katıldığı operasyonda, örgüte büyük darbe vuruldu.Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar 2 yorum
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Pilates boy uzatır mı?
Ense topuzu nasıl yapılır?
Ölüm anında ne oluyor Nihat Hatipoğlu anlattı
Abdülhamit Bilici: Duvara yazarak bile olsa özgür medya devam edecektir
Yürüyen merdiven bir anda ters yöne çalışınca
Kısmetse Olur 6 Mart kim elenecek?
İşte Benim Stilim'de bu hafta kim elenecek?
Kayıp çocuklar Sur'dan çıktı
Gül'den Boydak Holding'e operasyonla ilgili açıklama
Semih Öztürk, Aylin’den sonra neler söyledi?