HABER /  DÜNYA

Bodrum aşığı prens serbest kalmak için servet ödemiş

Suudi Arabistan'da yolsuzluk operasyonu kapsamında gözaltına alınan prenslerden biri olan Velid bin Talal, canlı yayında verdiği röportajda serbest kalması için anlaşma yapmak zorunda kaldığını itiraf etti.

Dünyanın en zengin iş insanlarından biri olan Velid bin Talal'ın serbest bırakılması için Suudi hükümeti 6 milyar dolar talep ettiği iddia edilmişti. Bloomberg TV'ye konuşan  prens, serbest kalmak için hükümet ile bir anlaşma yaptığını itiraf etti. 

Ritz Carlon otelinde gözetim altında tutulan ve daha sonra serbest bırakılan Prens bin Talal'ın başta Twitter olmak üzere dünyanın birçok önde gelen şirketinde hissesi bulunuyor.

18 MİLYON DOLAR KARŞILIĞINDA SERBST KALMIŞ
Forbes dergisine göre bin Talal'ın 18 milyar doları aşkın serveti bulunuyor. Hakkında kara para aklama ve rüşvet verme iddiaları bulunan bin Talal, hükümetle anlaşmaya gitmemesi halinde savcıların resmi soruşturma açması bekleniyor. 

PRENSLER VE BAKANLAR GÖZLATINA ALINMIŞTI
Suudi Arabistan'ı yeniden dizayn eden Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın talimatıyla yolsuzluk operasyonu başlatılmış, aralarında prensler ve bakanların da bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı.

DİKKAT ÇEKEN BİN TALAL'DI
Başkent Riyad'daki beş yıldızlı Ritz Carlton oteline hapsedilen tutuklular arasında en dikkat çeken isim, El Velid bin Talal'dı.

Yaklaşık üç ay içeride tutulan Talal, Ocak ayının sonunda serbest kalmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul'da yeraltı dünyasına şafak operasyonu
Taşeron işçi 2 Nisan sonrası yeni zamlı maaşları ne kadar olacak?
Kandiller 2018 ihsan gecesi Regaib Kandili ne zaman hangi gün?
Bekir Bozdağ'dan ABD'ye Afrin tepkisi
Ankara'dan Birleşik Arap Emirlikleri'ne sert yanıt
Emekli olunca ne kadar maaş alırım net aylık hesaplama robotu
Yorumlar 1 yorum