Bir zamanlar dolup taşıyordu! +18'lik otelin hali içler acısı

Daha önce fotoğrafçı Misty Keasler‘in kareleri sayesinde, içlerine göz atma şansı yakaladığımız “Aşk Otelleri”, fantezileri gerçekleştirmek üzere saatlik kiralanabilen odalardan oluşuyor. Bir zamanlar dolup taşan otel, şimdilerde kaderine terk edilmiş durumda.

Bir zamanlar dolup taşıyordu! +18'lik otelin hali içler acısı - Sayfa 1

Japonya‘nın “Aşk Oteli” konseptini daha önce duymuş muydunuz? Daha önce fotoğrafçı Misty Keasler‘in kareleri sayesinde, içlerine göz atma şansı yakaladığımız “Aşk Otelleri”, fantezileri gerçekleştirmek üzere saatlik kiralanabilen odalardan oluşuyor. İşte o otellerden biri olan “Love Motel”, uzun yıllar hizmet vermiş fakat şimdilerde kaderine terk edilmiş durumda. Tokyo’nun dışında bulunan ve içindeki tüm eşyalarla adeta çürümeye bırakılan otel, fotoğrafçı Bob Thissen‘de büyük merak uyandırmış.

118
Bir zamanlar dolup taşıyordu! +18'lik otelin hali içler acısı - Sayfa 2

Çünkü terk edilmiş yapılar, Thissen’in özel ilgi alanına giriyor. Dünyanın pek çok yerinde, kaderine terk edilmiş pek çok binayı fotoğraflayan Thissen, karşılaştığı manzaraları “çürümenin güzelliği” olarak adlandırıyor. Sanatçının bu tutkusu, Love Motel’i de benzersiz bir keşfe dönüştürmüş. Thissen’in fotoğrafları, izleyicide hem nostaljik hem de ürkütücü bir hissiyat yaratıyor. İşte terk edilmiş otelden kareler....

218
Bir zamanlar dolup taşıyordu! +18'lik otelin hali içler acısı - Sayfa 3
318
Bir zamanlar dolup taşıyordu! +18'lik otelin hali içler acısı - Sayfa 4
418