HABER /  GÜNCEL

Bir Fuat Avni daha Kozanlı Ömer'in adamı çıktı!

Bir Fuat Avni daha... FETÖ’nün Balyoz, Ergenekon ve Şike soruşturmaları sürecinde kullandığı ‘Dönemin Fuat Avni’si’ Rauf Atilla Polat’ın kimliği deşifre oldu. Polat, FETÖ'nün firari emniyet imamı Kozanlı Ömer'in adamı çıktı.

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcıvekillerinden Fuzuli Aydoğdu tarafından yürütülen Şikede Kumpas iddialarıyla ilgili soruşturma tamamlandı. Aydoğdu'nun yürüttüğü soruşturma dosyasında Şike soruşturmasının gerçekleştiği süre zarfında FETÖ'nün o dönemki Fuatavni'si de yer aldı.

2011 yılına kadar 'haberx.com' adlı sitede köşe yazıları yazan Rauf Atilla Polat'ın ismi soruşturma dosyasında 'Dönemin Fuat Avni'si' olarak geçiyor. Savcılık ve emniyet tarafından ayrıntılı bir şekilde araştırılan Polat'ın meslek yüksek okulu mezunu olduğu, sabit bir ikametgahının olmadığı, düzenli bir işi ve köşe yazılarında yer alan yazıları yazabilecek kapasiteye sahip olmadığı tespit edilirken, Polat'ın internet sitesinde kullandığı fotoğrafı soruşturma dosyasında yer aldı.

Rauf Atilla Polat

KOZANLI ÖMER BAĞLANTISI

Yeni Şafak'ın haberine göre, Polat'ın FETÖ'nün firari emniyet imamlarından Kozanlı Ömer olarak bilinen Osman Hilmi Özdil'in yanında bulunan bir şahıs olduğu belirlenirken, Kasım 2015 tarihinde yurt dışına çıktığı ve halen Türkiye'ye dönüş yapmadığı belirlendi. Savcılık, bir internet sitesindeki yazıları Rauf Atilla Polat'ın bizzat yazmadığı, kimliği ve isminin FETÖ'nün eski emniyet imamı 'Kozanlı Ömer' lakaplı Osman Hilmi Özdil tarafından müstear isim olarak kullanılabileceği ihtimalini değerlendirmeye aldı. 

ÖNCEKİ HABERLER
Emniyet amirinin aracından çıkana bakın! Şok olacaksınız
Rus uçağını düşürme emrini veren şok isim!
AÖF sınav sonuç ekranı sorgu paneli-2016
İstanbul'da elektrik kesintisi 6 Aralık 2016
Çin'de korkutan deprem fena sallandı
Nuri Pakdil kimdir kaç yaşında ölüm sebebi ne kanser mi?
Yorumlar