HABER /  GÜNCEL

Rus uçağını düşürme emrini veren şok isim!

Düşürülen Rus uçağıyla ilgili herkesin merak ettiği soruya Rusya Bilimler Akademisi Enstitüsü Araştırma Görevlisi Kurbanov yanıt verdi.Meğer Rus uçağının vurulma emrini Gülen'e bağlı bir albay vermiş.

Abone ol

Rusya Bilimler Akademisi Şarkiyat Enstitüsü Araştırma Görevlisi Ruslan Kurbanov, "24 Kasım'da Rus uçağını kim düşürdü, kim bu emri verdi? Bu talimatı ne Cumhurbaşkanı ne de Başbakan verdi. Bu talimatı İncirlik Üssü'nde nöbetçi olan bir albay verdi. Fiiliyatta da bu albay Gülen'in adamıydı" dedi.

Sputnik'ten Fuad Safarov'un haberine göre NTV'de Mesto Vstreçi (Buluşma Yeri) programında konuşan Rus uzman, İncirlik Üssü'nün 15 Temmuz darbe girişimindeki rolüne şu ifadelerle işaret etti: "Türkiye'de yaşanan darbe girişiminin ardından Türk halkının NATO ile ilgili ne düşündüğü ortaya çıktı. Darbe girişimi hazırlıkları için İncirlik Üssü fiiliyatta Truva Atı görevi yaptı. Türkiye bu konuda bugün de tehlikeyi biliyor, görüyor. Fakat yakın zamanda Türkiye'nin NATO'dan ayrılacağını söylemek doğru olmaz."

"TALİMATI GÜLENCİ ALBAY VERDİ"

Kurbanov, 24 Kasım 2015'te Suriye sınırında düşürülen Su-24 jetine ilişkin olaraksa şunları söyledi: "Türkiye'de Gülen örgütünün toplumda oluşturduğu paralel yapı, iktidar merkezine ulaştı. Burada örgüte ABD de önemli yardımda bulundu. Bu örgüt fiiliyatta CIA'in bir ajan ağı. On yıllardır devlete sızdılar. Fethullah Gülen'in ABD'de oturma izni almasına CIA ajanları yardımcı oldu.

KİM BU EMRİ VERDİ?"

24 Kasım'da Rus uçağını kim düşürdü, kim bu emri verdi? Bu talimatı ne Cumhurbaşkanı ne de Başbakan verdi. Bu talimatı İncirlik Üssünde nöbetçi olan bir albay verdi. Fiiliyatta da bu albay Fethullah Gülen'in adamıydı. Rusya ve Türkiye'nin arasını bozmaya çalıştılar."

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul'da elektrik kesintisi 6 Aralık 2016
AÖF sınav sonuç ekranı sorgu paneli-2016
Çin'de korkutan deprem fena sallandı
Pazartesi hava durumu! Bu illerde kar var
Orhan Ölmez'e ne oldu son durumu nasıl?
14 yaş altı bugün sokağa çıkacak mı izin saat kaçta başlıyor?
Yorumlar 24 yorum