BIST 4.998
DOLAR 18,83
EURO 20,32
ALTIN 1.128,95
HABER /  DÜNYA

Beyaz Saray'dan ilk açıklama: Trump, Erdoğan'ı arayacak

24 Haziran seçimleri sonrasında ABD’den ilk açıklama geldi. AFP'nin haberine göre açıklamada, 'Beyaz Saray, Erdoğan’ın galibiyetinin ardından Türkiye’de ‘demokrasinin güçlendirilmesini’ destekliyor” dendi.

Abone ol

ABD'den Türkiye'deki seçimlerle ilgili ilk değerlendirme yapıldı. Beyaz Saray Sözcüsü Sanders Trump'ın Erdoğan'ı telefonla arayacağını duyurdu.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders dün akşam düzenlediği basın toplantısında Türkiye seçimleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu ve Türkiye'ye demokrasisini güçlendirme çağrısı yaptı.

Sözcü, Türkiye'den ikili ilişkilerdeki devam eden sorunları çözme çağrısı da yaptı.

Sözcü, Başkan Trump ile Erdoğan arasında bir telefon konuşması için gerekli düzenlemeleri de yapma sürecinde olduklarını kaydetti. Bu konuşmada Başkan'ın iki ülke arasında varolan güçlü bağlar konusundaki taahhüde vurgu yapacağının işaretini verdi.

Tarihi seçimin yurt dışındaki yansımaları nasıl oldu?Tarihi seçimin yurt dışındaki yansımaları nasıl oldu?Tarihi seçimin yurt dışındaki yansımaları nasıl oldu?Tarihi seçimin yurt dışındaki yansımaları nasıl oldu?HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN