BIST 9.718
DOLAR 32,53
EURO 34,95
ALTIN 2.431,11
HABER /  MAGAZİN  /  KÜLTÜR VE SANAT

Beyaz melek görücüye çıktı

Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazdığı ve yönettiği ''Beyaz Melek''in galası yapıldı

Abone ol

Sanatçı Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazdığı ve yönettiği ''Beyaz Melek'' filminin galası yapıldı.

İstinye Park Alışveriş Merkezi'ndeki galaya katılan Mahsun Kırmızıgül, filmi yönetmen koltuğunda parça parça izleyince ''keşke böyle çekmeseydim'', ''keşke şunu yapmasaydım'' gibi söylemlerin her zaman olduğunu, ancak filmi izledikten sonra etkisini hissettiğini söyledi.

Kırmızıgül, ''Film yayına girdikten sonra korsanları sinema salonlarından çekiliyor. Bu nedenle bu filmde önlem aldık. Filmin korsanı çekilirse, hangi sinemadan çekildiği belli olacak'' dedi.

''Filmde sizi en çok zorlayan şey neydi?''
biçimindeki soruya Kırmızıgül, ''Bizi sadece iklim zorladı. Oyuncular bakımından ya da sahne olarak kesinlikle hiç zorlanmadık. Zaten bu kadroya diyecek birşey yok'' yanıtını verdi.

Sanatçı Erol Günaydın da duygusal bir yapıt olan filmin sonucunun da güzel olduğunu ifade ederek, bu filmde rol aldığı için mutluluk duyduğunu kaydetti. Galaya katılan sanatçılar Özcan Deniz ve Alişan da Mahsun Kırmızıgül ile bir süre sohbet ettiler.

Galaya, filmin oyuncularından Fadik Sevin Atasoy, Cihat Tamer, Cezmi Baskın, Arif Erkin ve Yavuz Bingöl'ün yanısıra Yılmaz Erdoğan ve Orhan Gencebay'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı. ''Beyaz Melek'', 16 Kasım Cuma günü vizyona girecek.