HABER /  GÜNCEL

Berat Albayrak'tan flaş açıklamalar! Komisyonculuk tarihe karışıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye 2023 Zirvesi'nde konuştu. Bakan Albayrak, Meclis'e gelecek hal yasası ile komisyonculuğun tarihe karışacağını söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Hedef 2023 Büyük Türkiye' Türkiye 2023 zirvesi başlığıyla yapılan zirvede çok önemli açıklamalarda bulundu.

Meclis'e gelecek hal yasasıyla ilgili önemli bilgiler paylaşan Albayrak; ''Bu yasal düzenlemeyle dünyada örneği olmayan modeli çalışıyoruz. Çok güçlü ekosistem oluşturarak hem israfı, maliyeti noktasında kritik bir eko-sistem oluşturacağız. Aksiyon adımları güçlü bir şekilde atılacak.İnşallah artık komisyonculuk tarihe karışacak ve yeni haller yeni satış imkanları sağlanacak. Lojistikteki kayıpların önüne geçeceğiz'' açıklamasında bulundu. Bakan Albayrak'ın konuşmasından satırbaşları:

HERKES BU MÜCADELERYE DESTEK OLDU: Türkiye'nin 2023 hedefi hayali bir hedef değil vizyonel bir hedeftir. Türkiye'nin önde gelen markalarından mahalle bakkalımıza kadar herkes omuz omuza vererek bu mücadeleye destek oldu. Mağazaların birçok yerinde enflasyonla mücade afişleri yer aldı. Bu logoya sahip çıkan, mücadeleye sahip çıkan herkese teşekkür ederim.

EKONOMİYİ İKİ PRANGADAN KURTARACAĞIZ: Enflasyonla mücadelede ekim ayı rakamları, sonrasında kasım ve aralıkta aşağı yönlü rakamlarla bu mücadelenin karşılığını göreceğiz. Yapısal adımlarla desteklediğimiz bu sürecin sonunda enflasyon ve faiz denen iki prangadan ekonomimizi adım adım kurtardığımızı hepimiz göreceğiz.

EKONOMİDE OLUMSUZ HAVA HIZLA DAĞILIYOR: Yatırımcıların küresel oyuncuların ülkemize olan güveni her geçen gün güçlenerek artmaya devam ediyor. Ekonomimizde son dönem dengelenmenin başladığını görmeye hepimiz şahit olduk. Ekonomide olumsuz hava hızla dağılıyor. 

KÖTÜ BİR DÖNEMİ GERİDE BIRAKTIK: İhracatın ithalatı karşılama oranı temmuzda yüzde 70'lere çıktı. Ekim ayındaki bu süreç tüm alanlardaki pozitifleşmelerle birlikte yıl sonu hedeflerimiz adım adım gerçekleşecek.Dengelenme süreci arzu ettiğimiz seviyede devam ediyor. Kötü bir dönemi geride bıraktık.

KOMİSYONCULUK TARİHE KARIŞACAK: Küresel zorlukların beklendiği döneme hızla yaklaşırken Türkiye öyle bir güçlü dönemi yaşıyor ki bunun etkisini 2019 ve 2020'de çok daha güçlü göreceğiz. Bundan sonraki süreçte kısa ve orta vadeli çalışmalarımızın hayata geçtiğini göreceğiz. İnşallah artık komisyonculuk tarihe karışacak ve yeni haller yeni satış imkanları sağlanacak. Lojistikteki kayıpların önüne geçeceğiz.

DÜNYADA ÖRNEĞİ OLMAYAN BİR MODEL İÇİN ÇALIŞIYORUZ: Bu yasal düzenlemeyle dünyada örneği olmayan modeli çalışıyoruz. Çok güçlü ekosistem oluşturarak hem israfı, maliyeti noktasında kritik bir eko-sistem oluşturacağız. Aksiyon adımları güçlü bir şekilde atılacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Gaz sancısı neden olur? Gaz ve şişkinlik nasıl giderilir?
Sit alanındaki kazıdan kemikler çıktı
Arap gelin İsrail'i fena karıştırdı! 'Yahudi ruhunu baştan çıkarttı'
ALES sonuçları bilgisi ÖSYM AİS öğrenci giriş sistemi
Türkiye'nin en sevilen otomobil markasına bakın
Kreş yardımı için başvuru şartları kimler 650 lira alabilecek?
Yorumlar 39 yorum