BIST 1.112
DOLAR 8,35
EURO 9,67
ALTIN 504,29
HABER /  GÜNCEL

60 yıldır ağzında gül ile dolaşıyor

BURSA’da yaşayan 87 yaşındaki yaşlı bir adam, 60 yıldır ağzında gül ile dolaşıyor. Ağzında gül olmadan adım bile atmayan yaşlı adamın dolabında da çeşit çeşit güller bulunuyor.

Abone ol

Orhangazi ilçesine bağlı Keramet köyünde yaşayan 87 yaşındaki Ali Rıza Karan, doktorun "Sigarayı bırakman lazım" demesi üzerine sigarayı bıraktı ve kendini oyalamak için ağzına gül koydu.

HERKES ONU "GÜL DEDE" OLARAK TANIYOR
Kara, 27 yaşında ağzına aldığı gülü tam 60 senedir bir an olsun ağzından düşürmüyor. Tam bir gül tiryakisi olan yaşlı adamı kimse ismiyle tanımıyor, herkes onu "Gül Dede" olarak tanıyor.

SİGARAYI UNUTURUM DİYE AĞZIMA GÜL KOYMAYA BAŞLADIM
Çok kişi tarafından tanındığını ifade eden Ali Rıza Karan, “Beni tanımayanlar ağzında niçin gül taşıdığımı merak edip soruyorlar. 27 yaşımda içtiğim sigarının bana zarar verdiğini düşünerek sigarayı bıraktım. Tiryaki olduğum için çok zor geldi. Sigarayı bırakmak için çare aramaya başladım. Sigarayı unuturum diye ağzıma gül koymaya başladım. 60 yıldır ağzımdan gülü hiç ayırmıyorum.

YAZIN BAHÇESİNDEN KIŞIN İSE YALOVA'DAN ALIYOR
Yazın gülleri bahçemden temin ediyorum. Kışın ise gül almak için her ay Yalova’ya gidiyorum. Bir gül bir hafta ağzımda duruyor. Her hafta ağzıma yeni bir gül alıyorum. Köyden çıkıp bir yere gittiğimde beni tanımayanlar tuhaf tuhaf bakıp niçin ağzımda gül taşıdığımı soruyorlar. Ben de onlara sebebini anlatıyorum. Ben bu gülü ölünce bırakırım” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Slimani'den Fenerbahçe'ye müjdeli haber!
Yasemin Tatlıöz kimdir şarkısı Bahadır Tatlıöz ile sessiz sedasız...
PKK'ya büyük darbe! Bir haftada 25 terörist öldürüldü
Ümit Özat'tan flaş Volkan Demirel yorumu!
Kameni'den olay sözler! Fenerliler çıldıracak
Ayşecan Tatari anne oldu ilk kareyi paylaştı Çocuklar Duymasın'ın Duygu'suydu
Yorumlar 2 yorum