HABER /  EKONOMİ

Benzine zam var mı? EPDK Başkanından açıklama

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, bazı basın yayın organlarında yer alan benzine zam yapılabileceği yönündeki haberlerin asılsız olduğunu açıkladı.

Yılmaz, "Ülkemiz seçim arifesinde... Bu süreçte manipülasyon yapmak, piyasaları yönlendirmek kimseye kazandırmaz, aksine kaybettirir" dedi.
Benzin fiyatlarına zam yapılacağına ilişkin haberler üzerine yazılı açıklama yapan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, akaryakıt piyasasındaki fiyat hareketlerini yakından takip ettiklerini belirtti.

Bazı basın yayın organlarında çıkan benzine zam yapılacağı yönündeki haberlerin asılsız olduğunu vurgulayan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı.

"Kurum olarak gerekli hesaplamaları yapıyoruz, bir zam söz konusu değil. Ülkemiz seçim arifesinde… Bu süreçte manipülasyon yapmak, piyasaları yönlendirmek kimseye kazandırmaz, aksine kaybettirir. Manipülatif haberler hem ülke ekonomimizi hem de milletimizin moralini olumsuz yönde etkiler. Biz, gerek basın mensuplarımızdan gerekse vatandaşlarımızdan bu tip kaynağı belirsiz, iyi niyetten uzak ve maksatlı haberlere itibar etmemelerini bekliyoruz."

17 kuruş zam öne sürülmüştü
Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 17 kuruş zam beklendiği öne sürülmüştü.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Fransa Avrupa İlişkileri Bakanı istifa etti
Recep ayı ne zaman bitiyor 2019 Şaban ayı başlangıcı
Fikret Orman açıkladı: Takımda kalacak
Pul biber diyeti nedir 3 günlük diyet listesi nasıl yapılır?
MSB duyurdu: 600 işçi alınacak! İşte tüm detaylar...
Bağkur emeklisi maaş ödeme günleri 2020
Yorumlar 1 yorum