BIST 1.429
DOLAR 9,33
EURO 10,85
ALTIN 533,44
HABER /  GÜNCEL

Bekçilik sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak sonuç bilgisi

Bekçilik sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş başladı. Peki bekçilik sınav sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak? Bekçi alımı sınav sonuçları, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev almak isteyen vatandaşlar tarafından 26 Ekim Cuma günü sorgulanmaya başlandı.

Abone ol

Bekçi alımı sınav sonuçları, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev almak isteyen vatandaşlar tarafından 26 Ekim Cuma günü sorgulanmaya başlandı. Bölgelerdeki ihtiyaçlara göre istihdam edilecek olan bekçi adayları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı sınav sonucu açıklamasının ardından 50 ve üzeri puan almaları halinde sonraki aşama için hak elde edecek. Sonraki aşamada adaylar, fiziki yeterlilik parkuruna katılım sağlayacak. Peki, bekçi alımı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, binlerce kişinin ekranları başında merakla beklediği sınav sonuçları hakkında bazı bilgiler

BEKÇİ ALIMI YAZILI SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK: Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamaya göre bekçi alımı sınav sonuçları, 26 Ekim Cuma günü erişime açılacak. Sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı ve Polis Akademisi Başkanlığı tarafından erişime açılacak. Sonuçların saat kaçta açıklanacağına dair henüz herhangi bir bilgi yer almıyor.

İTİRAZ NASIL YAPILACAK: Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından adayların itiraz süreci, 30 Ekim Salı günü mesai bitimine kadar devam edecek. İtirazlar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği aşağıdaki hesaplara yatırılacak. 

T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL (yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu/ATM işlem fişi ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır. 

 16 bin polis ve bekçiye komando eğitimi verildiİstanbul'da ani gelişen olaylara daha çevik ve atak müdahale edebilmesi için yaklaşık 16 bin polis ve bekçiye komando eğitimi verildi. Eğitime katılan polisler, birbirinden zorlu parkurlarda ter döktü.

SONRAKİ AŞAMA PARKUR OLACAK: Adaylar, ilk sınavdan başarıyla geçmeleri halinde parkur etabında sınanacak. Minimum 50 saniyede parkuru tamamlamaları gereken adaylar, 40 saniyede tamamlamaları halinde ise 100 tam puan elde edecek. İşte, parkurdan bazı bilgiler;

1)Aday “BAŞLA” komutu ile başlama çizgisini geçtiği anda süresi başlayacaktır. İlk etap olarak aday jimnastik sıçrama tahtası üzerinden 5 kez sağa, sola çift ayakla sıçrama hareketi yapacaktır. (Aday istediği taraftan sağdan veya soldan çift ayakla sıçrama hareketine başlayabilecektir.) Sıçrama tahtasının uzunluğu 2,5 metre, yüksekliği 40 cm, genişliği 20 cm ve sıçrama tahtasının yere basma ayakları 52 cm eninde olacaktır. 

Adayın;

• Jimnastik sıçrama tahtası üzerinden her bir eksik sıçramasının ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) iki saniye ilave edilecektir. 
• Tek ayakla yapılan sıçrama hareketi sıçrama olarak sayılmayacak ve 5 sıçrama hareketinden bir tanesi bile nizami olarak yapmayan aday bu istasyonu yapmamış sayılır ve diskalifiye edilerek elenir. 

2) Lastik içinden geçme etabında adaylar 6 adet lastik içerisinden tek ayakla (sağ ayak sağ lastik, sol ayak sol lastik) içine basarak geçecektir. Lastiklerin iç genişliği 16 inch (40.64 cm) olacak, lastikler çapraz ve birbirine bağlı şekilde olacaktır. 
Adayın; 

• Her bir lastik için, içerisine basmadan geçmemesinin ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) iki saniye ilave edilecektir. 
• Bu istasyondaki lastiklerden hiçbirinin içine nizami basmadan geçmesi durumunda aday diskalifiye edilerek elenecektir.

3) Adaylar; ağırlık taşıma etabında, erkek adaylar için 30 Kg (15x2) ağırlığındaki iki kum torbasını aralarında 12 metre mesafe bulunan iki dubanın dışından dolaşarak taşıyacak ve ağırlıkları taşımaya başladığı noktaya herhangi bir mesafeden atmayacak, aldığı noktaya bırakacaktır.

Adayın;

• Ağırlıkları aldığı noktadaki dubanın arkasından dolaşmadan geriye dönerek istasyonu tamamlayıp ağırlıkları aldığı noktaya bırakmayan adaya ceza karşılığı olarak 1 (bir) saniye, 

• Ağırlıkları aldığı noktadaki dubanın arkasından ağırlıklarla dolaşmamasına 1 (bir) saniye, boş olarak dolaşmamasına da 1 (bir) saniye ilave edilecektir.

• Ayrıca aralarında 12 metre mesafe bulunan dubalardan ikincisinin arkasından dolaşarak tamamlamayan, herhangi bir mesafeden dönen ve yarım bırakan aday bu istasyonu tamamlamamış sayılır ve diskalifiye edilerek elenir. 

• Ağırlıkları 12 metrelik mesafeyi tamamlayarak aldığı yere bırakan aday, dubanın içerisinden geçerek diğer istasyona geçmesi halinde bitirme süresine ceza karşılığı olarak 1 (bir) saniye ilave edilecektir.

• Dubalardan herhangi birini deviren adaya ceza karşılığı bitiş süresine 1 (bir) saniye ilave edilecektir. 

• Aday ağırlıklarla dubaların arkasından dönerken ağırlıkların her ikisi de dubanın dışından olmak kaydıyla dönecek, ağırlıkların bir tanesini dubanın içinden döndürmek kaydıyla dönmesi halinde bitiş süresine 1 (bir) saniye ilave edilecektir.

• Ağırlık torbaları ikinci dubanın sağ tarafına 20 cm mesafeden sonra torbaların arasında içten içe 50 cm mesafe olacak şekilde yerleştirilir.


4) Sağlık topuna dokunma hareketinde adaylar, iki nokta arasında mesafesi 5 metre olan ve yerde duran sağlık toplarından önce koşu istikametinde ikinci topa, sonra ilk topa ve tekrar ikinci topa dokunarak 3 kez dokunuş yapacaktır.

Adayın;
• Her bir eksik dokunma için ceza karşılığı olarak bitiş süresine 2 (iki) saniye ilave edilecektir.

• Sağlık topuna dokunma hareketinde aday önce en uzaktaki topa dokunarak sonra geçerken dokunmadığı ilk topa dokunacak ve sonra ilk dokunduğu topa tekrar dokunarak istasyonu tamamlayacaktır. Bu istasyonu bu şekilde yapmayan, önce birinci topa dokunan sonra ikinci topa dokunarak diğer istasyona geçen adayın ikinci topa dokunması bir dokunuş sayılacaktır. İlk topa dokunması sayılmayacak ve bu şekilde iki top arasındaki mesafeyi kat etmeyecek şekilde diğer istasyona geçen adayın bitirme süresine ceza karşılığı olarak 6 (altı) saniye ilave edilecektir.

• Adayın topa dokunmasından dolayı topların top haznesinden çıkması durumunda aday, topun peşinden değil topun bulunması gereken hazneye dokunacaktır.

• Bu istasyondaki sağlık toplarının hiçbirine dokunmadan geçmesi durumunda aday diskalifiye edilerek elenecektir

5)Takla hareketine gelirken aday dubanın dışından dolaşarak gelip, yer minderinde öne doğru 1 (bir) defa takla atacaktır. 

• Takla hareketine gelirken dubanın dışından dolaşmayan veya dubayı deviren adaya ceza karşılığı olarak bitiş süresine 1 (bir) saniye ilave edilecektir. 

• Takla hareketinde takla hareketini yapmayan veya hiç yapamayan aday diskalifiye edilerek elenecektir. 

6) Slalom koşu etabında 6 adet slalom çubuğu dışından dolaşılarak tamamlanır. Çubuklar 1.5 metre yüksekliğinde olup, düz ve çapraz olarak 2.5 metre aralığında olacaktır. 

Adayın; 

• Her bir eksik geçiş için ve çubuğunu deviren adaya ceza karşılığı olarak bitiş süresine 2 (iki) saniye ilave edilecektir.

• Slalom çubuklarının bulunduğu parkuru hiç yapmadan geçmesi halinde aday, diskalifiye edilerek elenecektir.

7) Engel etabında 4 adet engel (üstten geçilecek engel yüksekliği çıtanın üstünden 50 cm. ve alttan geçilecek engel yüksekliği çıtanın altından 110 cm. olup engeller arasındaki mesafe 2 metredir) üstten-alttan, üstten-alttan olmak üzere geçilir ve koşarak bitiş noktası geçildiğinde parkur tamamlanmış olur. 

Adayın;

• Bu etap sırasında engel çubuğunu düşürmesi yerinden çıkarması (engel çubuğunun bir tarafının bile yerinden çıkması) ceza süresi alma nedenidir. Engel çubuklarının bir birlerine takılış yönü adayın geliş yönüne bakacak şekilde olacaktır. Engel etabında her bir eksik geçiş, engeli hatalı geçme, engelleri devirme ve düşürme için ceza karşılığı olarak bitiş süresine 2 (iki) saniye ilave edilecektir. 

• Bu istasyondaki engellerin hiçbirini nizami geçmemesi durumunda aday diskalifiye edilerek elenecektir.

8) Adayın başlangıç çizgisinden geçmesiyle birlikte skorboardda çalışmaya başlayan kronometre, adayın bitiş çizgini geçmesiyle durur. Adayın sensörlerin algılayamayacağı şekilde altından geçmesi veya üstünden sıçrayarak geçmesi ya da herhangi bir nedenle dijital fotoselli kronometrenin durmaması, durdurulamaması halinde fiziki yeterlilik sınavı komisyonu tarafından adayın bitiş çizgisinden geçişi göz önüne alınarak bitiş süresi olarak kaydedilir. Herhangi bir tereddütte düşülmesi halinde kamera kayıtları kontrol edilerek bitiş süresi tespit edilir ve bitiş süresi olarak yazılır.

Adayın bitiş çizgisine kendini atarak kronometreyi durdurması halinde adayın vücudunun herhangi bir kısmının parkurun bitiş çizgisinin içerisinde kalması durumunda adayın bitiş süresine ceza karşılığı olarak 1 (bir) saniye ilave edilir.

9) Fiziki Yeterlilik Parkuru içerisinde herhangi bir istasyonu yapmayan veya yapamayan aday elenecektir. Fiziki yeterlilik parkurunda sayılı istasyonlarda sıçrama tahtası, lastik engeli, sağlık toplarına dokunmalar, slalom çubuğu geçişleri gibi engelli geçiş istasyonlarından adayların bu istasyonları geçebilmeleri için her istasyonda en az bir hareketi nizami yapma zorunluluğu vardır. Her istasyonda en az o istasyon hareketinden bir tanesini nizami yapamayan aday bir sonraki istasyona geçemez ve diskalifiye edilerek elenir.

10) Teknik bir arızanın dışında hiçbir adayın fiziki yeterlilik parkuru sınavını tekrar yapmasına izin verilmeyecektir.

11) Fiziki yeterlilik sınavı parkurunda sınav esnasında oluşabilecek herhangi bir sorunda sınav komisyonu başkanı ve üyeleri komisyonda görevli üye beden eğitimi öğretim elamanın görüşünü alarak karara bağlayacaktır. 

12) Adayların parkuru bitirme sürelerinde saliseler göz önüne alınmayacak yalnızca saniyeler baz alınarak bitirme süresi olarak yazılacaktır.

ÖNCEKİ HABERLER
Cahit Çınar İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı oldu
Cahit Çınar İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı oldu
CIA Başkanı Haspel Kaşıkçı kaydını Hakan Fidan'ın yanında dinledi
CIA Başkanı Haspel Kaşıkçı kaydını Hakan Fidan'ın yanında dinledi
YouTube'dan gelen para Erol Evgin'i şaşırttı
YouTube'dan gelen para Erol Evgin'i şaşırttı
General Mobile GM 9 Pro modelinde 700 TL'lik indirim!
General Mobile GM 9 Pro modelinde 700 TL'lik indirim!
29 Ekim'de okullarda tören yapılacak mı?
29 Ekim'de okullarda tören yapılacak mı?
En büyük 500 şirket arasındaydı! CW Enerji de konkordato ilan etti...
En büyük 500 şirket arasındaydı! CW Enerji de konkordato ilan etti...
MHP’li Semih Yalçın’dan ittifak açıklaması: "Kime yaradığını görecekler"
MHP’li Semih Yalçın’dan ittifak açıklaması: "Kime yaradığını görecekler"
Washington Post'tan Trump'a Veliaht Prens Selman çağrısı
Washington Post'tan Trump'a Veliaht Prens Selman çağrısı
Rusya'dan herkesi şaşırtan Suudi Arabistan çıkışı!
Rusya'dan herkesi şaşırtan Suudi Arabistan çıkışı!
Fenerbahçe'de flaş ayrılık! Cocu biletini kesti ocakta yolcu
Fenerbahçe'de flaş ayrılık! Cocu biletini kesti ocakta yolcu