HABER /  GÜNCEL

Bedelli askerlik için düzenleme yapılacak mı?

AK Parti Grup Başkanvekili Şentop, TBMM'deki yemin töreni öncesi yaptığı açıklamada, "Bedelli askerlik ile ilgili kanunlar yapılmış. Şahsi kanaatim, bu konu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile düzenlenebilir." dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Şentop TBMM'deki Cumhurbaşkanlığı yemin töreni öncesi soruları yanıtladı. Şentop bedelli askerlik konusunda "Bedelli askerlik ile ilgili kanunlar yapılmış. Şahsi kanaatim, bu konu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile düzenlenebilir. TSK ihtiyaçlarına göre yapılabilir" ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Şentop, bedelli askerlik konusunda, "Bedelli askerlik ile ilgili kanunlar yapılmış. Şahsi kanaatim, bu konu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile düzenlenebilir" dedi.

"TSK İHTİYAÇLARINA GÖRE YAPILABİLİR"

Habertürk'ün sorularını yanıtlayan Şentop, bedelli askerlik hakkında şu açıklamalarda bulundu.

Şentop, "Anayasa'da Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kanun arasındaki ilişkileri belirledik. Bedelli askerlik ile ilgili kanunlar yapılmış. Şahsi kanaatim, bu konu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile düzenlenebilir. TSK ihtiyaçlarına göre yapılabilir. Bazı düzenlemeler yapılabilir" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Mustafa Varank aslen nereli yeni Sanayi ve Teknoloji Bakanı kimdir?
Fuat Oktay nereli yeni Cumhurbaşkanı Yardımcısı kimdir?
Cahit Turhan nereli yeni Ulaştırma ve Altyapı bakanı kimdir
Murat Kurum aslen nereli yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı kimdir
Ziya Selçuk nereli Yeni Milli Eğitim Bakanı kimdir
Okullar ne zaman ara tatil olacak MEB 2019-2020 takvimi
Yorumlar 5 yorum