BIST 4.896
DOLAR 19,17
EURO 20,91
ALTIN 1.220,84
POLİTİKA

BBP liderinden flaş ittifak açıklaması: Birinci turda biter...

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'den flaş 2019'daki cumhurbaşkanlığı seçimi açıklaması. 2019'daki seçim AK Parti, MHP, BBP ittifakıyla birinci turda biteceğini söyledi...

BÜYÜK Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, 2019'daki cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili net konuştu: AK Parti, MHP, BBP ittifakının gerçekleşmesi halinde 2019 Kasım seçimleri, AK Parti, MHP, BBP ittifakıyla birinci turda bitecektir, Allah'ın izniyle" dedi.

2019 SEÇİMLERİ İLK TURDA BİTER: BBP Genel Başkanı Destici, 16 Nisan referandumu ile Türkiye'nin yeni bir sistemle yönetildiğini ifade ederek, şöyle konuştu: "Uyum yasalarının ivedilikle çıkarılması gerekiyor. Biz, BBP olarak bu konuda ilk adımı atan siyasi parti olduk. Uyum yasalarıyla ilgili hazırlığımızı başta Sayın Cumhurbaşkanı, AK Parti, MHP, CHP, meclisteki diğer partiler, sivil toplum örgütleri, sendikalar, iş dünyasıyla paylaştık. Seçim barajının kaldırılması, seçim işbirliklerinin, ittifaklarının yasal hale getirilmesi üzerinde durduk. Bu hususlarla ilgili, Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığındaki AK Parti ile yaptığımız görüşmede onların da bu hususta dediğim gibi olumlu olduklarını gördük" dedi.

Sitene Ekle
Etiketler