BIST 1.980
DOLAR 13,53
EURO 15,33
ALTIN 788,68
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Başkan Türel’e Mola Evi teşekkürü

Türkiye Otizm Meclis Üyelerinden anlamlı Plaket

Abone ol

Engellilere yönelik çalışmalarıyla Türkiye’ye örnek olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e bu çalışmaları için anlamlı bir teşekkür geldi. Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği ve Türkiye Otizm Meclisi Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirilen Mola Evleri Projesi için Başkan Türel’e teşekkür plaketi verdi. Engelli bireylerin her anında yanlarında olmaya gayret gösterdiğini söyleyen Başkan Türel, merkezde yer alan üç adet mola evinin yanı sıra Gazipaşa ve Manavgat Mola Evlerinin de kısa süre sonra hizmete açılacağını müjdeledi.  

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin engelli ailelerinin hayatlarını bir nebze olsun kolaylaştırmak amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirdiği Mola Evleri’nin çalışmaları takdir toplamaya devam ediyor. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Muratpaşa İlçesi’nde hizmet veren Falez Mola Evi’ni eşi Ebru Türel ile birlikte ziyaret eden Başkan Menderes Türel, Mola Evi’ndeki çocuklar ile yakından ilgilendi. Başkan Türel’i sevgi gösterileriyle karşılayan çocuklar ise mutluluklarını Başkan Türel’i öperek gösterdi. 

Engelli aileleri adına teşekkür plaketi
Çocuklar ile bir süre sohbet eden Başkan Türel, Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği Başkanı ve Türkiye Otizm Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Demet Çileli’nin hoş sürpriziyle karşılaştı. Çileli, Başkan Türel’e engellilere yönelik çalışmaları nedeniyle teşekkür etti. Mola Evleri’nin Türki’ye de örnek alındığını söyleyen Çileli, tüm engelli aileleri adına Başkan Türel’e plaket verdi. Türkiye’deki bütün belediyelerin Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin engellilere yönelik çalışmalarını örnek alması gerektiğini söyleyen Çileli, “Mola Evleri’nin sayısının artmasını istiyoruz” dedi.  

Mola Evleri nefes aldırdı
Engellileri yalnızca engelliler gününde hatırlamadıklarını söyleyen Başkan Menderes Türel, yaşamlarının her anında onların yanında olmaya çalıştığını söyledi.  Mola evi uygulamasının Türkiye’de bir ilk olduğunu vurgulayan Başkan Türel,  şunları söyledi: “Engelli birey evinde bulunan engelli çocukları bulunan anneler babalar hayata katılım, sosyal yaşama katılım noktasında çok ciddi sıkıntılarla karşı karşıyalar. Engelli bir bireyle yaşayan aile onu yalnız bırakmamak durumunda. Adeta eve mahkum oluyor. Biz de bu engelli mola evlerimizi onlara bir nefes aldırmak günlük ihtiyaçlarını da karşılayıp sosyal yaşamada katılmalarını sağlamak adına değerli eşim Ebru hanımında büyük gayretleri oldu. Birkaç aydır çok ciddi bir şekilde zihinsel engelli, otizmli, bedensel engelli vatandaşlarımıza çok ciddi hizmet veriyoruz.” 

Ailelerin gözü arkada kalmıyor
Engelli bireyi olan ailelerin gözü arkada kalmadan çocuklarını Mola Evlerine bıraktığını söyleyen Başkan Türel, “Biz rehabilitasyon uzmanlarımızla hem rehabilite konusunda hizmet verip hem de eğlenceli dakikalar geçirmelerini sağlıyoruz. Aileler de günlük ihtiyaçlarını çok güzel şekilde planlıyor. Elektrik faturası ödemek isteyen bunu yapabiliyor pazara gitmek isteyen bunu yapabiliyor. Bir keresinde yaz ayıydı engelsiz plajımızda geziyorken bir engelli annemiz dedi ki ‘başkanım sayenizde ilk defa denize gelebildim evladımı engelli mola evine gözüm arkada kalmadan bıraktım. Ben de senelerdir Antalya’da ilk defa denize geldim’. Engelli bireylerinin ve ailelerinin sosyal yaşama katılmaları da çok iyi oluyor” diye konuştu. 

2 yeni Mola Evi yolda
Başkan Türel, Muratpaşa, Kepez ve Konyaaltı ilçelerinde hizmet veren Mola Evleri’ne yoğun bir talep olduğunu belirterek, yapımı devam eden Gazipaşa ve Manavgat Mola Evlerinin de kısa süre sonra hizmete açılacağını müjdeledi. 

ÖNCEKİ HABERLER
2019 1 Ocak pazartesi ve salı günü tatil mi?
2019 1 Ocak pazartesi ve salı günü tatil mi?
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Şenol Güneş'ten Caner ve Quaresma'ya gönderme!
Şenol Güneş'ten Caner ve Quaresma'ya gönderme!
Bekçi alımı başvuru 2018 10 bin bekçi alımı başvuru formu
Bekçi alımı başvuru 2018 10 bin bekçi alımı başvuru formu
Huawei Nova 4'ün tanıtımı için resmi tarih verildi
Huawei Nova 4'ün tanıtımı için resmi tarih verildi
Kırbaçlı ve beyzbol sopalı milletvekili 'ülkenin selameti için...'
Kırbaçlı ve beyzbol sopalı milletvekili 'ülkenin selameti için...'
Ahmet Ağaoğlu destek istedi
Ahmet Ağaoğlu destek istedi
TSK'dan PKK kamplarına hava harekatı
TSK'dan PKK kamplarına hava harekatı
Velayet davasında Türk anneyi ağlatan karar
Velayet davasında Türk anneyi ağlatan karar
Doğu Ekspresi  durakları nereden kalkıyor sefer saatleri tablosu
Doğu Ekspresi durakları nereden kalkıyor sefer saatleri tablosu