HABER /  GÜNCEL

Başdanışman'dan Yaşar Büyükanıt ve Dolmabahçe ifşası

DOLMABAHÇE'deki 'sır görüşme' için Yaşar Büyükanıt 'Benimle mezara gidecek' demişti. Peki Büyükanıt ve Recep Tayyip Erdoğan ne konuşmuştu. Yıllardır merak edilen o görüşmeye ilişkin ilk kez başbakanlık kaynaklarından çarpıcı bir açıklama geldi.

Başbakan Başdanışmanı Abdülkadir Özkan, Habertürk'ten Kübra Par'a, 2007 yılında Dolmabahçe'de o dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'la dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt arasında konuşulanlara dair bomba bir ifşada bulundu.

İlk kez Başbakanlık kaynaklarından üst düzey bir isim o görüşmenin içeriğine dair bilgi veriyor. Özkan'ın iddiasına göre Büyükanıt o görüşmede Erdoğan'ı 'cemaat' konusunda ikna etmişti. Ancak görüşmeden sonra FETÖ elini çabuk tutup karşı atak olarak Ergenekon'u başlattı.

İşte Abdülkadir Özkan'ın Dolmabahçe'de Erdoğan ve Büyükanıt arasındaki görüşmeye dair açıkladıkları: 

-“Çok enteresan bir şey söyleyeceğim. Hatırlarsanız Sayın Erdoğan Başbakan olduğu dönemde Dolmabahçe’deki ofisinde dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ile özel bir görüşme yapmıştı. İçeriği açıklanmadı ve Büyükanıt 'Benimle mezara girecek' dedi.

O görüşmeden tam bir ay sonra Ümraniye’de bir gecekonduda mühimmatlar bulundu. Sonra Poyrazköy baskını oldu ve Ergenekon süreci başladı.

ERDOĞAN TASFİYE EDECEKTİ AMA...
Bence Sayın Büyükanıt o gün bu cemaatin devlet, emniyet, istihbarat ve ordu içinde ulaşmış oldukları tehlikeli noktayı Sayın Erdoğan’a haber verdi ve ikna etti.
2007’de Erdoğan bu örgütün devlet içerisinden tasfiye edilme operasyonunu başlatacaktı. Ama bir ay sonra orduya ait mühimmatların bulunduğu, darbe günlüklerinin ele geçirildiği haberleri üzerinden bir kamuoyu oluşturdular.

BAŞBUĞ İÇERİ ALININCA...
Ordunun darbe hazırlığı içerisinde olduğunu ve kendilerinin bu darbeyi deşifre ettiğini söylediler. Süreci manipüle ettiler. Böylece Ergenekon sürecine toplumsal bir destek kazandılar. Fakat kuvvet komutanları yavaş yavaş içeri alınmaya başlayınca ve İlker Başbuğ hapse atılınca Sayın Erdoğan bir şeylerin yanlış gittiğini fark etti. Ergenekon süreci ve Taraf Gazetesi aleyhine konuşmalar yapmaya başladı. 2011 sonrasında da dershaneler tartışmasını açarak örgütün tasfiye sürecini başlattı.”

DOLMABAHÇE'de 2007 yılında o dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ve Recep Tayyip Erdoğan çok özel bir görüşme yapmıştı. Bu görüşmenin içeriğine dair Büyükanıt 'Benimle mezara gidecek' demişti. Bugüne kadar da Büyükanıt cephesinden Dolmabahçe görüşmesine dair tek bir kelime bile gelmedi. Başbakanlık kaynaklarından ise ilk kez bu konuda 'başdanışman' düzeyinde bir yorum geliyor.
ÖNCEKİ HABERLER
Termal/Spa Tedavi ve Bakım Uzmanı Projesi devam ediyor
Adana merkezli 'telefon dolandırıcılığı' operasyonu
Ozan Arif'in referandum şiiri Bahçeli'yi vurdu
Ünlü mağazada üst arama skandalı pantolonu indirip...
3 milyon memur için bir dönem sona eriyor
2020'de Ramazan ne zaman başlıyor başlangıcı belli
Yorumlar 9 yorum