BIST 1.443
DOLAR 8,55
EURO 10,38
ALTIN 511,56
HABER /  GÜNCEL

Bakan Selçuk müjdeyi verdi! O ücretlere zam geldi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bilişim sektöründeki mesleklerde İŞKUR tarafından düzenlenen işbaşı eğitim programlarında günlük ödeme miktarını 75 TL'den 85 TL'ye çıkardıklarını açıkladı.

Abone ol

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk,  Türkiye Kamu-Sen tarafından Ankara'daki bir otelde düzenlenen "Endüstri 4.0 ve Sendikaların Geleceği" programına katıldı. Burada 2009 yılından beri başarıyla sürdürülen işbaşı eğitim programlarına geçen yıl "Geleceğin Mesleklerinde İşbaşı Eğitim Programı"nı da eklediklerine işaret eden Bakan Selçuk, programa katılımın daha cazip hale getirilmesi için diğer programlarda günlük 61 lira olan payı 77 liraya çıkardıklarını hatırlattı.

75 TL'DEN 85 TL'YE ÇIKARILDI: Selçuk ardından, "Bilişim sektöründeki mesleklerde İŞKUR tarafından düzenlenen işbaşı eğitim programlarında günlük ödeme miktarını 75 liradan 85 liraya çıkardık." dedi.

NE KADAR SÜRÜYOR?: İşsizlerin mesleki tecrübe kazanmasını sağlayan işbaşı eğitim programları, bilişim ve imalat sektörlerindeki iş yeri ve mesleklerde en fazla 6 ay, muhabirlik ile ilgili mesleklerde en fazla 9 ay, diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay süreyle uygulanabiliyor.

Programlar, siber güvenlik, bulut bilişim, oyun geliştirme uzmanı ve kodlama gibi çağın ve geleceğin meslekleri olarak görülen alanlarda, 18-29 yaşlarındakiler için de en fazla 9 ay süre ile düzenlenebiliyor.

Programlar günde en az 5, en fazla 8 saat olmak üzere ve haftada 6 günü aşmamak kaydıyla haftalık 45 saati geçmeyecek şekilde yapılacak.

ÖNCEKİ HABERLER
AK Parti'den ABD'ye çok sert Venezuela tepkisi
Babalar Günü için süper fırsatlar!
AK Parti'den Venezuela tepkisi' Hiçbir ülke devlet başkanı atayamaz'
Rusya'dan ABD'ye Venezuela uyarısı 'Destekleyeceğiz'
İşte Süper Lig'de haftanın hakemleri
Yeni Anayasa Mahkemesi Başkanı kim oldu! Flaş gelişme
Muğla'da şiddetli yağış sonrası tarım arazileri göle döndü
Nilgün Altınyay kaç yaşında eşi Yaşar Alptekin ile yaş farkı kaç
Yaşlanmayı önleyen ve kanserle savaşan bu meyveyi tüketin
Bakan Albayrak 'Türkiye aktif ve agresif olacak' Davos'tan önemli açıklama
Yorumlar