BIST 7.949
DOLAR 28,91
EURO 31,56
ALTIN 1.897,78
HABER /  GÜNCEL

Bakan Arslan'dan kabine revizyonuna ilişkin açıklama

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, kabine revizyonuna ilişkin flaş açıklamalarda bulundu.

Abone ol

Yeni Bakanlar Kurulu'nda bir çok sürpriz isim yer alıyor. 16 bakan koltuğunu korurken, 5 bakanın görev yeri değişti, 6 yeni bakan kabineye girdi.  Görevine devam eden isimlerden birisi olan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yapılan değişikliğe ilişkin konuştu. Arslan “Hizmet kervanı yürürken, kabine değişikliği olabilir. Böyle bakmak lazım” dedi.

Kars’ta ki Bakü-Tiflis-Kars (BTK) demiryolunda incelemelerde bulunana Bakan Ahmet Arslan, kabine değişikliğine ilişkin olarak değerlendirme yaptı. Hizmet kervanının yürümesinin kendileri için esas olduğuna işaret eden Bakan Arslan şunları söyledi:

"HİZMET KERVANININ YÜRÜMESİ ÖNEMLİ OLANDIR"

“Kabinede değişiklik yapıldı. Bazı arkadaşlar başka göreve devam etmek üzere kabine dışı kaldılar. Yeni arkadaşlar alındı kabineye. Esas olan kabinede, hükümette, memlekete hizmet etmek, hükümet etmek. İnsanımızın beklentisini karşılamak ve sayın Cumhurbaşkanımız da, Başbakanımız da, Meclisimizle, grubumuzla birlikte bu ülkeye hizmet etmek. Dolayısıyla hizmet kervanının yürümesi önemli olandır, esas olandır. Kervan yürürken de görev değişiklikleri olabilir. Böyle bakmak lazım. Biz bugün itibariyle de bakanlık görevi bitmiş olan arkadaşlara özellikle kolaylıklar diliyorum ve ülkem adına teşekkür ediyorum. Sonuçta bu bir görev değişimi.

"BİZİM DE GÖREVE DEVAM ETMEMİZ YÖNÜNDE..."

Bırakanlar için de yeni başlayanlar için de hayırlı olsun. Bizim de göreve devam etme yönünde sayın Başbakanımızın, Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleri oldu. Onlara müteşekkiriz. Rabbim inşallah bizleri öncelikle ülkemiz insanına karşı mahcup etmez. Doğrusu söylenecek çok şey yok. Ülkemiz için hizmet kervanı yürüyor. Görev her kime verilirse verilsin, herkesin amacı daha iyi hizmet etmektir.”