BIST 1.220
DOLAR 7,84
EURO 9,29
ALTIN 483,53
HABER /  DÜNYA

Azerbaycan'da askeri birlikte patlama!

Azerbaycan'da askeri birliklerden birinde yangın ve patlama meydana geldi. Olayda ölen yada yaralanan olmadı.

Abone ol

Azerbaycan'da askeri birliklerden birinde yangın ve patlama meydana geldiği belirtildi.

Azerbaycan'da askeri birliklerden birinde yangın ve patlama meydana geldiği bildirildi. Orduya ait mühimmat deposunda sabah saatlerinde başlayan yangın şiddetli patlamalarla devam ediyor. Bölgeden alınan kesin olmayan son haberlere göre askeri tesiste görevli iki kişinin hayatını kaybettiği söyleniyor.

Azerbaycan başkenti Bükü’nün 100 km batısında Gilazi bölgesinde bulunan askeri fabrika ve mühimmat deposunda sabahın erken saatlerinde ilk önce dumanlar yükselmeye başladı. Kısa bir süre sonra burada stoklanmış bomba ve füzelerin bir biri ardından infilak etmeye başlamasıyla bölge savaş alanına döndü.

Askeri tesisin 3 km uzağında bulunan köydeki evlere patlayan mühimmatın parçaları düşmeye başlaması üzerine sivillerin tahliyesine başlandı. Görgü tanıklarına göre depoda daha dumanlar yükselmeye başladığı sırada burada çalışan personelin de tahliye edildiğini. Ancak 2 kişinin hayatını kaybettiği şeklinde. Mühimmat deposunda çıkan yangın Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından da doğrulandı.

Bu arada patlayan mühimmatlar Azerbaycan’ı Rusya’ya bağlayan yola da düşmeye başlaması üzerine Rusya ile kara yolu bağlantısı geçici bir süreyle ulaşıma kapatıldı. Yangının çıkış nedeni hakkında resmi makamlardan henüz bir açıklama yapılmadı.

ÖNCEKİ HABERLER
Sürpriz isim 14 yıl sonra geri döndü
Kahramanmaraş Kurban bayramı namazı saati - 2017
İstanbul E-5'te yüzlerce metrelik askeri konvoy!
Kırıkkale Kurban bayramı namazı saati - 2017
Erdoğan'ın ofisinden çıkan 'böcekleri' yıldız birimi getirmiş
21 Ekim evde bakım maaşı 26 ilde yattı TC ile sorgulama
Yorumlar 1 yorum