BIST 1.542
DOLAR 7,42
EURO 9,02
ALTIN 441,87
HABER /  GÜNCEL

Anneler günü ne zaman 2018 en güzel resimli mesajlar

2018 Anneler Günü ne zaman, hangi güne denk geliyor soruları merak edilemeye başladı. Tüm dünyada olduğunu gibi ülkemizde de önemli günlerden olan Anneler günü her yıl mart ayının 2. haftası pazar günü kutlanır. Bu sene Anneler Günü 13 Mayıs Pazar günü kutlanacak. Hayatınızın en değerlisi anneniz için en güzel resimli mesajlar ve hediye fikirleri haberimizde.

Abone ol

Anneler günü 2018 ne zaman, 2018 anneler günü hangi güne denk geliyor sorularının yanıtı haberimizde. İlk olarak 1905 yılında kutlanan ve ortaya çıkan anneler günü tüm dünya ile birlikte ülkemizde de kutlanıyor. Her yıl mayıs ayının 2. haftası kutlanan anneler günü buse 13 Mayıs pazar gününe denk geliyor.

ANNELER GÜNÜ TARİHİ: Anneler Günü ilk olarak Mayıs 1864’de doğan Anna Marie Jarvis Amerikada Batı Virginia’da öğretmenlik yaptığı sırada 9 Mayıs 1905’te annesini kaybetmesi ile ortaya çıkmıştır. Anesinin ölümünden iki yıl sonra, 1907 yılında annesinin ölüm yıl dönümünde yakın arkadaşlarına her yıl Anneler Günü adı altında ülke çapında kutlama yapılması önerisinde bulunmuş ve 10 Mayıs 1908’de ilk anneler günü Grafton’da 407 çocuk ve annelerinin katılımıyla kutlanmıştır. Bu tarihten sonra ilk önce ABD’de daha sonra ise tüm dünyaya yayılarak her yıl 5 Mayıs da Anneler Günü kutlanmaktadır.

Türkiye’de ise Anneler Günü; Türk Kadınlar Birliğinin girişimleri ile 5 Mayıs 1955 tarihinde mayıs ayının ikinci Pazar günü dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ‘’Anneler Günü’’ olarak kutlanması kararı verilmiştir. Ayrıca Türkiye’de Anneler Gününde her yıl yılın annesi de seçilmektedir. 1955 yılında ilk kutlandığında yılın annesi olarak 93 Harbinde Rus işgaline karşı Erzurum’daki halk direnişinin simgesi hâline gelmiş olan Nene Hatun seçilmiştir.

ANNELER GÜNÜ MESAJLARI EN GÜZEL SÖZLER

*Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Anneler günün kutlu olsun.

*Anne kelimesi bile yetiyor insana.Huzuru veriyor sevgiyi şevkati.Allah kimseyi annesiz koymasın.Canım annem Anneler günün kutlu olsun.

*Anneciğim, bir günümde değil her günümdesin. Annem olman dünyadaki en büyük şansım, iyi ki varsın. Anneler günün kutlu olsun.

*Bu dünyadaki en güvenli sığınağım senin kucağın. Benim annem olman bu dünyadaki en büyük şansım. Seni seviyorum.

*Fedakarlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; annem derdim.

*Yüreğindeki sınırsız sevgi ve sabır icin çok teşekkürler canım anneciğim... Anneler günün kutlu olsun.

*Mesafeler uzak olsa da yüreğim hep seninle canım annem... Anneler günün kutlu olsun!

*Her şeye değer senin sonsuz sevgin... Annem annem... Seni çok arıyorum... Çok özledim. Anneler günün kutlu olsun biricik meleğim.

*Annem senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Anneler günün kutlu olsun sevgili annem.

ÖNCEKİ HABERLER
Mehmetçik kurtardı ama sevinçleri yarım kaldı
Kadınlar Günü şiirleri 2 kıtalık 4 kıtalık kısa şiirler
Erdoğan talimatı verdi o isimler için harekete geçiliyor
Sakarya'da kaza feci şekilde can verdiler
Dünya Kadınlar Günü'nde kim ne manşet attı?
Soğuk havalarda gözlerinizi korumanın yolları
8 Mart sözleri en çok paylaşılan Kadınlar Günü tebrik mesajları
Hava saldırısında onlarca sivil öldü!
Afrin'de bir köy daha teröristlenden temizlendi
Diyarbakır'da 50’den fazla öğrenci hastanelik oldu
Yorumlar 1 yorum