BIST 1.467
DOLAR 7,40
EURO 8,97
ALTIN 439,01
HABER /  GÜNCEL

Anneler Günü 2018 hangi güne denk geliyor-kaç gün kaldı

Anneler Günü hazırlıkları tam gaz devam ederken bu özel gün için annelerine sürpriz hazırlayan çocuklar Anneler Günü hangi güne denk geliyor, kaç gün kaldı sorularını araştırıyor. Birçok ülkede mayıs ayının ikinci haftası pazar günü kutlanan Anneler Günü 13 Mayıs günü kutlanacak. Peki bu özel ve anlamlı gün için anneler günü hediyesi ne alsak, annemize o sabah nasıl resimli anneler günü mesajı atsak?

Abone ol

Anneler Günü için en özel hediyeler seçilirken bu anlamlı günde annelerini mutlu etmek isteyenler Anneler Günü hangi güne denk geliyor sorularının cevabını arıyor. Her ülkede farklılık gösterse de ülkemizde Anneler Günü mayıs ayının ikinci haftası pazar günü kutlanıyor. Yani 2018 yılında Anneler Günü 13 Mayıs pazar günü kutlanacak. nneler Günü’nün farklı tarihlerde kutlanmasına karşın, Danimarka, Finlandiya, İtalya, Türkiye, Avustralya ve Belçika’da Anneler Günü mayıs ayına denk geliyor. Peki Anneler Günü nasıl ortaya çıktı, tarihi ve Anneler Günü önemi detaylı anlatım haberimizde.

ANNELER GÜNÜ TARİHÇESİ: Anneler Günü’nün kutlamalarının kapsamı ülkelere göre büyük ölçüde değişir. Bazı kaynaklara göre, Anneler Günü kutlamaları, eski Yunan uygarlığında, tanrıların annesi olan Rhea'yu onurlandırmak için bahar kutlamalarına dayanmaktadır. Anneler Günü'nün günümüz kökenleri, Amerika Birleşik Devletleri'nde geleneği kurmak için önemli olan iki kadına - Julia Ward Howe ve Anna Jarvis'e atfedilebilir. 1870 yılında Julia Ward Howe, Anneler Günü'nü her yıl kutlamak için çağrıda bulundu. Diğer kaynaklar, Juliet Calhoun Blakely'in 1800'lerin sonunda, Albion, Michigan'da Anneler Günü'nü başlattığını söylüyor.

Amerika’da tatil ilan edilen bu özel güne, diğer ülkeler ve kültürler tarafından kabul edildiğinde (dini, tarihi ya da efsane) farklı anlamlar verildi ve farklı tarihlerde kutlanmaya başlandı. Birleşik Krallık'ta, başlangıçta dine bağlıydı, ancak kiliseye olan bağlantılarını yitirdi. Birçok kişi, Anneler Günü'nün çiçek mağazaları, kuyumcu mağazaları, hediyelik eşya dükkanları, restoranlar, oteller ve mağazalar reklam kampanyaları ve bu etkinlik için özel fırsatlarla büyük ölçüde ticarileştiğine inanıyor.

ANNELER GÜNÜ ALINABİLECEK HEDİYELER: Anneler Günü ne gibi hediyeler alabiliriz? Annelere özel alınabilecek hediyelerden birkaçı. Annemize alacağımız küçücük bir hediye onlar için büyük önem taşır. Annemize ona olan sevgimizi göstermemizin bir nişanesi olarak hediyeleri şunlardan seçebilirsiniz;

1) Buket Çicek
2) Kutu Çikolata (özel çikolatalı, çiçek mevyeler)
3) Küçük Ev Aletleri
4) Züccaciye, Mutfak Eşyaları
5) Giyim Eşyası6) Takılar (Kolye, Küpe, Saat.. vb.)
7) Fotoğraf Çerçevesi8) Duvar Saati
9) Annelere Özel Ödül Plaketleri (yılın annesi, yıldızım sensin vb.)

ANNELER GÜNÜ RESİMLİ MESAJLARI:*

* Anne güllerin bezemesi, gülden deste anne, sözümde tutuklu, tarifsiz beste anne, yanar yürek, can bitkin kafeste, anne hasret bağırda, anne içimde aheste. Seni çok seviyorum anne, anneler günün kutlu olsun.

* Gücüme güç, umuduma umut katan annem. Seni çok ama çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun!

 *Dünyada kimseyi seni sevdiğim kadar sevemem, bağlanamam. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

* Penceresiz odamda, ışıkların en nadidesiydin. Akıl hocam, hayat danışmanımdın. Yollar ayrıldı ama kalpler asla. Seni seven yavrun anneler gününü unutmadı. İyi ki varsın annem.

* Sen hayatımın kutup yıldızı oldun. Nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum. Seni seviyorum annem.

* Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; annem derdim canım annem seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.

*Biraz şans, biraz sevgi ve sabır, birer parça zaman, başarı ve memnuniyeti de eklersek malzemelere, hepsini karıştırıp senin için uzun ve dileklerinin gerçekleştiği bir “hayat pastası” yapabiliriz sanırım… Anneler günün kutlu olsun canım annem!
Biricik annem.. Anneler günün kutlu olsun. Her zaman senin küçük bebeğinim..

* Anneler çiçek gibidir, onları hep mis kokulu yerlerde görebilirsin, senin için her zaman varolduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Anneler günün kutlu olsun canım anam.

* Senin kucağın, senin merhametin beni yaşama bağlıyor sevgili anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.

* Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Anneler günün kutlu olsun benim melek annem.

* Bütün acılar üstüme yağınca sen bana açılan şemsiyesin annem.. Seni çok seviyorum.

ÖNCEKİ HABERLER
Başbakan'ın sesi titredi boğazı düğümlendi
Decathlon Kar Montu İle -10 °C Kadar Koruma
Bizim Hikaye 33. bölüm fragmanı nefesler tutulacak
AK Parti aday adaylığı başvurusunda rekor sayı
3 Mayıs ne günü Türkçülük günü resmi bayram mı?
Deniz Baykal CHP'den aday oluyor
MLKP lideri erkek arkadaşıyla buluşmaya gidince enselendi
5 bin ücretli öğretmene müjde! Sözleşmeli olacaklar
Bülent Ersoy’dan zor duyulacak sözler: Bu çocukta kendimi görüyorum
İmar barışının şartları neler imar affından kim yararlanacak?
Yorumlar