BIST 114.809
DOLAR 6,87
EURO 7,78
ALTIN 397,90
GÜNCEL

Ankara'da bakıcı dehşeti! Küçük çocuğa akıl almaz işkence

ANKARA’nın Etimesgut ilçesinde bir kreşte ağlayan küçük çocuğu susturmaya çalışan vicdansız bakıcı, miniği dakikalarca nefessiz bıraktı.

ANKARA’nın Etimesgut ilçesinde bir kreşte kaydedilen görüntü, izleyenleri hayretler içinde bıraktı. Ağlayan küçük çocuğu bir türlü avutamayan bakıcının akıllara durgunluk veren yöntemi kameraya saniye saniye yansıdı.

O ANLAR GİZLİ KAMERADA Kreşteki başka birisi tarafından gizlice çekilen görüntüde çocuğun ağzını sıkıca kapatıp, “Sustun mu” diye bağıran bakıcı yer alıyor.

GÖREVDEN ALINDI: Görüntünün sosyal medya hesaplarında paylaşılmasının ardından bakıcıya tepki yağdı. Milli Eğitim Bakanlığı  çocuk gelişimi uzman öğreticisinin görevine son verildiği ve yaşanan olayla ilgili gerekli inceleme ve soruşturma başlatıldığını açıkladı.

BAŞKA MARİFETLERİ DE VARMIŞ... Bakanlıktan yapılan açıklamada, Ankara'da özel bir anaokulunda gerçekleşen ve sosyal medya aracıyla yayınlanan video görüntülerinde öğrencilere şiddet uygulandığı iddiasına ilişkin; olayda görevli çocuk gelişimi uzman öğreticisinin son birkaç hafta içinde ailevi sıkıntılar yaşadığı, kurumdan izin almadan öz yeğenini kuruma getirdiği, video görüntülerindeki çocuğun da yeğeni olduğu, kendi sınıfında yeğenine yüksek sesle bağırdığı, susturmak için ağzını kapayarak fiziki müdahalede bulunduğu bilgisine ulaşıldığı kaydedildi.

Videodaki görüntüler üzerine, özel anaokulu tarafından, ismi geçen çocuk gelişimi uzman öğreticisinin görevine son verildiği kaydedilerek anaokulunda yaşanan olayla ilgili gerekli inceleme ve soruşturmanın başlatıldığı bildirildi.

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar 7 yorum