BIST 1.441
DOLAR 8,49
EURO 10,27
ALTIN 495,29
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

Ankara ve İstanbul'da 20 isim için anket

AK Parti kurmayları, 81 ili kapsayan 700 sayfalık raporun ardından İstanbul ve Ankara’ya özel dosyayı da Erdoğan’a sundu. İki büyükşehir için geniş kapsamlı değerlendirmeleri içeren çalışmada aday olması muhtemel 10’ar isim yer aldı. Bu isimlerin aday olması halinde ne kadar oy alacağı da anketlerle ölçüldü.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AK Parti kurmayları Ankara ve İstanbul için özel bir çalışma yürütüyor. İki önemli şehrin yeniden kazanılması için AK Parti ince eleyip sık dokuyor. Türkiye’nin en büyük iki kentinde zafere ulaşmak isteyen AK Parti tüm alternatifleri değerlendiriyor.

Yeni Şafak'ın haberine göre, AK Parti kurmayları tarafından 81 ili kapsayan 700 sayfalık raporun yanı sıra İstanbul ve Ankara için ek bir çalışma yürütüldü. İki büyükşehir için geniş kapsamlı değerlendirmeleri içeren rapor da Erdoğan’a sunuldu. Ankara ve İstanbul raporlarında, iki şehir için aday olması muhtemel 10’ar isim yer aldı. AK Parti kaynakları tarafından gizli tutulan bu isimlerle ilgili olarak farklı anketler düzenlendi.

İLÇELER DE ÇALIŞILIYOR
Yapılan çalışmalarda aday olması muhtemel isimlerin adaylığı durumunda kazanma şansları teker teker ele alındı. Büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerine ilçelerin etki oranları da hazırlanan bu çalışmada yer aldı. Ankara’nın 25, İstanbul’un 39 ilçesinin oylarının kent geneline nasıl yansıdığı da rakamlarla ortaya konuldu. İlçelerdeki mevcut belediye başkanlarının performansı ve durumu, muhalefetin elinde olan belediyelerde vatandaşın memnuniyet oranı da teker teker değerlendirildi.

TEMAYÜL BEKLENİYOR
Bu ilk tur çalışmalar, hafta sonu gerçekleşecek olan mülakatlar sonrasında yeniden ele alınacak. Aday adayı sayısı azaltılarak, sandıktan en yüksek başarıyı elde edeceğine inanılan isimler AK Parti’nin adayı olarak açıklanacak.

BAŞVURULAR BUGÜN SON ERİYOR
Öte yandan, AK Parti’de, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimleri belediye başkanlığı aday adaylığı başvuruları bugün sona eriyor. Gözler pazar günü ilk kez elektronik ortamda yapılacak temayül yoklamasına çevrildi. Hem zamandan hem de kağıttan tasarruf sağlanması planlanan e-temayül ile 160 bin teşkilat üyesi oy kullanacak.

AK Parti'den yerel seçimlerde bir ilk! Muharrem Sarıkaya duyurdu

Abdulkadir Selvi duyurdu AK Parti’de ilginç bir şey oluyo

ÖNCEKİ HABERLER
Boşanmak isteyen kocasını FETÖ'cü diye ihbar etti sonrası daha ilginç
Konya hava durumu kar duracak haritalı tahmin
Mersin'de yolcu otobüsü devrildi: 20 yaralı
Konya'da okullar tatil mi 16 Kasım valilik açıklaması
Cuma günü okunacak zikirler hangisi kaç kere okunacak?
A Milli Futbol Takımı İsveç karşısında
MHP Milletvekili Enginyurt: Anketler ve sokak alarm veriyor
Beşiktaş için Rafael iddiası
İngiltere'de bir dönem sona erdi
Premier League'de VAR dönemi!
Yorumlar 2 yorum