Benzine 13 kuruşluk zam geldi benzin 2 haftada 23 kuruş arttı

Abone ol

Geçen haftadan beri gündemde olan bezine zam bugün akşam saatlerinde geldi. bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzine 13 kuruş zam yapıldı.

Geçen haftadan beri beklenen benzine zam haberi geldi. Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından geçerli olmak üzere 13 kuruş zam yapıldı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından edindiği bilgiye göre, Ankara'da ortalama 6,65 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,78 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 6,58 liradan 6,71 liraya, İzmir'de 6,63 liradan 6,76 liraya yükselecek.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor. Benzinden son iki haftada gerçekleşen bu zammın nedeni ile Suudi Arabistan'ın petrol üretiminde kısıtlamaya gitmesi ve dolar kurunun aniden 5.45'lere yükselmesi gösteriliyor.

Suudi Arabistan'ın petrol üretiminde günlük 500 bin varillik bir kısıtlamaya gitmesi uluslararası arenada petrol fiyatlarının artmasına neden oldu. Benzinin ton fiyatı 586 dolardan 613 dolara yükseldi.

Benzine 11 Mart günü de 15 kuruşluk zam yapılmıştı
Günün Önemli Haberleri