HABER /  DÜNYA

Almanya'dan Türkiye-AB ilişkilerine destek

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin AB ile ilişkilerinin normalleşmesine ilgi duyduğunu belirterek, Türkiye'ye yaptığı ziyaretin bunun için bir başlangıç olduğunu ifade etti.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Türkiye'nin AB ile ilişkilerinin normalleşmesine ilgi duyduğunu belirterek, "Ankara'nın AB için önemli bir stratejik partner olduğu tüm üye ülkeler için belirgindir." açıklamasında bulundu.

"Brüksel'de Türkiye'nin üyelik müzakerelerine yeni bir ivme kazandıracak bir niyet var mı?" sorusuna cevap veren Maas, ilişkilerin gelecekte nasıl şekilleneceğinin Türkiye'deki gelişmelere bağlı olacağını vurgulayarak, "Ankara'nın AB için önemli bir stratejik partner olduğu tüm üye ülkeler için belirgindir." değerlendirmesinde bulundu.

MAAS'IN GÖRÜŞMESİNDE SURİYE KONUSU ÖN PLANDA TUTULDU

Türkiye ile yeniden yapıcı görüşmeler yapılması ve bu görüşmelerde eleştirel konuların açık şekilde ifade edilmesi gerektiğini söyleyen Maas, görüşmelerde şu an Suriye gibi başka konuların ön planda olduğunu belirtti.

Şu günlerde Suriye'deki insanların geleceğinin kendisini meşgul ettiğine işaret eden Maas, burada Rusya'nın ağırlıklı bir faktör olduğunu ancak Türkiye'nin de bir rol oynayabileceğini kaydetti.

İDLİB'DE FELAKET YAŞANMAMASI İÇİN YOĞUN ÇALIŞMA YAPILIYOR

Suriye'de insani felaketlerin engellenememesinin acı olduğunu ifade eden Maas, İdlib'de büyük bir felaket yaşanmaması için yoğun diplomatik çalışmanın yapıldığını aktardı.

ÖNCEKİ HABERLER
Cezaevinden denetimli çıktı: Odasında kendini astı!
İzmir'de iğrenç olay! Son anda yakaladılar ve...
BDDK'dan çok önemli açıklama
Çinli kardeş şehir heyeti Başkan Türel’i ziyaret etti
Eski Bakan Recep Akdağ'ın oğlu kayı düğünü ile evlendi
29 Ekim tatili 4 gün tatil mi oldu Resmi Gazete kararı yeni
Yorumlar 10 yorum