BIST 1.306
DOLAR 7,85
EURO 9,39
ALTIN 455,35
HABER /  DÜNYA

Almanya'dan Mısır'a acil çağrı! Derhal durdurun!

Mısır'da son dönemde artan idam cezaları dünya ülkeleri tarafından endişeyle izleniyor. Almanya da bu ülkelerden biri...Mısır'daki son idam cezalarını endişeyle izleyen Almanya bu infazların derhal durdurulmasını istedi.

Abone ol

Üst düzey bir Alman diplomat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Mısır'da son dönemde artan idam cezalarını ve infazları büyük bir endişeyle karşılıyoruz. Mısır'a, idam cezalarını askıya alması ve infazları hemen durdurması çağrısı yapıyoruz." dedi.

Yetkili, "Alman hükümeti, Mısır hükümetiyle görüşmelerinde bu konuyu gündeme getirmeye devam edecek. Bu konuda uluslararası insan hakları örgütleriyle de sürekli temas içerisinde bulunuyoruz." diye konuştu.

Almanya'nın ilkesel olarak ve her koşulda idam cezasına karşı olduğunun altını çizen diplomat, dünya genelinde idam cezasının yasaklanması için, diğer Avrupa Birliği üyesi ülkelerle birlikte çabalarının sürdüğünü vurguladı.

Mısır'da 2015 yılında Başsavcı Hişam Berekat'ın öldürüldüğü suikast nedeniyle yargılanan ve idam cezasına çarptırılan 9 sanık, çarşamba günü idam edilmişti. Sanıklar, duruşmalar sırasında kendilerine yöneltilen suçlamaları reddederek ifadelerinin işkenceyle alındığını kaydetmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Mustafa Şentop aslen nereli kaç yaşında eşi ve çocukları kimdir?
Fenerbahçe alamadı Chelsea'ye gidiyor
Türk çeliğinden sonra Türk borusunda da vergi geliyor
İzmir'de korkunç olay! Seyir halindeki araç bir anda küle döndü
Cuma mesajları uzun kısa resimli hadisler rehberi-22 Şubat
Hayat Eve Sığar HES kodu alma ekranı kod nasıl alınır?
Yorumlar 1 yorum