BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  DÜNYA

Almanya'dan Mısır'a acil çağrı! Derhal durdurun!

Mısır'da son dönemde artan idam cezaları dünya ülkeleri tarafından endişeyle izleniyor. Almanya da bu ülkelerden biri...Mısır'daki son idam cezalarını endişeyle izleyen Almanya bu infazların derhal durdurulmasını istedi.

Abone ol

Üst düzey bir Alman diplomat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Mısır'da son dönemde artan idam cezalarını ve infazları büyük bir endişeyle karşılıyoruz. Mısır'a, idam cezalarını askıya alması ve infazları hemen durdurması çağrısı yapıyoruz." dedi.

Yetkili, "Alman hükümeti, Mısır hükümetiyle görüşmelerinde bu konuyu gündeme getirmeye devam edecek. Bu konuda uluslararası insan hakları örgütleriyle de sürekli temas içerisinde bulunuyoruz." diye konuştu.

Almanya'nın ilkesel olarak ve her koşulda idam cezasına karşı olduğunun altını çizen diplomat, dünya genelinde idam cezasının yasaklanması için, diğer Avrupa Birliği üyesi ülkelerle birlikte çabalarının sürdüğünü vurguladı.

Mısır'da 2015 yılında Başsavcı Hişam Berekat'ın öldürüldüğü suikast nedeniyle yargılanan ve idam cezasına çarptırılan 9 sanık, çarşamba günü idam edilmişti. Sanıklar, duruşmalar sırasında kendilerine yöneltilen suçlamaları reddederek ifadelerinin işkenceyle alındığını kaydetmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Zenit'ten Fenerbahçelileri çıldırtan paylaşım
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Mustafa Şentop aslen nereli kaç yaşında eşi ve çocukları kimdir?
2. Abdülhamid'in gelini Zeynep Osman'dan dikkat çeken açıklamalar
Fenerbahçe alamadı Chelsea'ye gidiyor
İzmir'de korkunç olay! Seyir halindeki araç bir anda küle döndü
Cuma mesajları uzun kısa resimli hadisler rehberi-22 Şubat
Lavrov: ABD politikası Avrupa'nın güvenliğini rehin aldı!
Samsung'un katlanabilir telefonu Galaxy Fold'dan üzen haber
Victor Moses'ten acı sözler
Yorumlar 1 yorum