HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Mustafa Şentop aslen nereli kaç yaşında eşi ve çocukları kimdir?

AK Parti'nin Meclis Başkanı adayının Mustafa Şentop olduğu açıklandı. Türk siyasetinin içinde uzun yıllardır başarılı bir şekilde görev alan Mustafa Şentop aslen Tekirdağlı ve 1968 doğumlu. Hukuk fakültesi mezunu olan Mustafa Şentop, 2012-2015 yılları arasında ise AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Peki Mustafa Şentop eşi ve çocukları kim?

Türk siyasetinin sevilen isimlerinden biri olan Mustafa Şentop kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli soruları vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Aslen Tekirdağlı olan Mustafa Şentop, AK Parti'nin 27. Dönem Tekirdağ Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bünyesinde görev alıyor. Peki Mustafa Şentop'un eşi ve 4 çocuğu kimdir? 

MUSTAFA ŞENTOP KİMDİR: Mustafa Şentop, 1968 yılında Tekirdağ'da dünyaya gelmiştir. 

Öğretim Üyesi, Prof. Dr; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını Marmara Üniversitesinde Kamu Hukuku alanında yaptı.

1993 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2002'de doktor, 2005'te doçent, 2011'de profesör oldu. Marmara Üniversitesi dışında birçok üniversitede lisans ve lisans üstü seviyesinde dersler verdi. Marmara Üniversitesinde çeşitli idari görevlerde bulundu. Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dergilerde yazarlık, yöneticilik ve editörlük; akademik dergilerde yayın kurulu üyeliği, editörlük ve hakemlik yaptı. Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezinin (ESAM) İstanbul Başkanlığı görevini yürüttü. 4. ve 5. Olağan Kongrelerde AK PARTİ MKYK Üyeliğine seçildi ve 2012-2015 yılları arasında Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

24, 25 ve 26. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. Anayasa Komisyonu Başkanvekilliği yaptı. 24. Dönemde Anayasa Uzlaşma Komisyonunda AK PARTİ'yi temsilen görev aldı. 26. Dönemde Anayasa Komisyonu Başkanlığı görevini yürüttü. TBMM Başkanvekilidir.

İyi düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Şentop, evli ve 4 çocuk babasıdır.

ÖNCEKİ HABERLER
Fenerbahçe alamadı Chelsea'ye gidiyor
Türk çeliğinden sonra Türk borusunda da vergi geliyor
İzmir'de korkunç olay! Seyir halindeki araç bir anda küle döndü
Cuma mesajları uzun kısa resimli hadisler rehberi-22 Şubat
Lavrov: ABD politikası Avrupa'nın güvenliğini rehin aldı!
Siyer sınavı 2020 tarihleri başvuru ne zaman?
Yorumlar