DÜNYA

Almanya diken üstünde! Sokaklar karıştı

Almanya'nın doğusundaki Chemnitz kentinde festival sırasında Suriye uyruklu iki kişinin bir Alman'ı bıçaklayarak öldürmesiyle başlayan olaylar da onlarca kişi yaralandı. Polis iki kişinin tutuklandığını duyururken, olayların daha da büyümesinden endişe ediliyor.

ALMANYA'da bir festival sırasında Suriye uyruklu iki kişinin bir Alman'ın öldürmesiyle başlayan ırkçı gösteriler sürüyor. Hafta sonu başlayan ve devam eden gösterilerde şu ana kadar çok sayıda kişinin yaralandığı açıklandı.

Chemnitz’de bir Alman'ın öldürülmesi sonrası başlayan ırkçı gösteriler sürüyor. Saksonya polisi resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, gösterilerde yaralananlar olduğunu bildirdi. Açıklamada, "Her iki gösteriden de havai fişek ve bazı (yaralayıcı) maddeler fırlatıldı. Bunların sonucunda bazı kişiler yaralandı ve tedavi altına alınmak zorunda kaldılar. Acilen barışçıl bir şekilde kalınmasını talep ediyoruz” ifadesi kullanıldı.

GÖSTERİLERDE HİTLER SELAMI Sağ popülist Pro Chemnitz hareketinin çağrısı ile Karl-Marx Anıtı önünde düzenlenen gösteriye yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı belirtiliyor. Saksonya polisinin bir diğer Twitter mesajında ise bazı göstericilerin “Hitler selamı” verdikleri belirtilerek, gerekenin yapılacağı kaydedildi. Açıklamada, Pro Chemnitz'in gösterisinde bazılarının yüzlerini kapattığı ve çok sayıda Hitler selamı verildiğine dair uyarılar aldık. Bu ihlallere karşı gerekeni yapacağız” ifadesi yer aldı.

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar