BIST 1.061
DOLAR 7,29
EURO 8,53
ALTIN 477,15
HABER /  YEREL

Alibodalar’ın su çilesi bitiyor

Su ihtiyaçlarını depodan ve kuyudan karşılayan Alanya’nın Bektaş Mahallesi Alibodalar mevkiinin su sorununu Büyükşehir Belediyesi çözüyor.

Abone ol

Alanya merkeze 5 kilometre mesafede bulunan Bektaş Mahallesi Alibodalar mevkiindeki vatandaşlar, su ihtiyacını tankerle doldurulan su deposundan ve kuyulardan karşılıyordu. Su ihtiyacının arttığı yaz aylarında ise sorun daha da büyüyordu. Yıllardır çözülemeyen bu soruna Büyükşehir Belediyesi neşteri vurdu. ASAT’ın başlattığı çalışma ile Bektaş Mahallesi Eşekdayandıran mevkiindeki su deposundan Alibodalar’daki su deposuna yeni boru hattı çekilerek, vatandaşların su sorunu kökten çözülecek. ASAT ekipleri, yaklaşık 3 kilometre olan mesafede olan iki depo arasında hat döşeme çalışmalarına başladı. Temmuz ayı sonuna kadar hat döşeme çalışmaları tamamlanarak, Alibodalar’a su verilmeye başlanacak.

TAŞIMA SU İLE DEĞİRMEN DÖNMEZ

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “Alibodalar Alanya’ya en yakın küçük yerleşim yerlerinden biri. Vatandaşlar yıllardır su ihtiyacını açılan kuyulardan temin ediyordu. Hatta ekiplerimiz bölgedeki depoya tankerle sürekli su takviyesi yapıyordu. “Taşıma suyla değirmen dönmez “ misali bu sorunu kökten çözmek için ASAT Alanya ekiplerimiz çalışmalarına başladı” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Saadet Partisi'ne sürpriz davet il başkanı açıkladı
Trafik sigortasında yeni dönem Bakan Şimşek imzaladı
AP'de Türkiye'yi askıya alacak şok gelişme! Ankara ayaklandı
Türk askeri Katar'a böyle gitmiş işte o görüntü
Metro Turizm'den skandal görüntü için açıklama
Üniversiteler ne zaman açılacak eylül ayında açılır mı?
Yorumlar