HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

AK Parti'nin Kütahya belediye başkan adayı belli oldu! Benim ismimi açıklayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın AK Parti'nin bazı belediye başkan adaylarını açıklayacak. Erdoğan açıklamadan Kütahya belediye başkan adayı ortaya çıktı. Ahmet Sami Kutlu, "AK Parti'nin Kütahya adayı benim" dedi.

MART 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti'nin Kütahya Belediye Başkan adayının Ahmet Sami Kutlu olduğu bildirildi. Kutlu'nun adaylığı yarın resmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak.

İHA'ya konuşan Kutlu, adaylığının hayırlı olmasını temennisinde bulunarak, "AK Parti'nin bir neferiyiz. Cumhurbaşkanımız tensipleriyle 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan seçimlerde Kütahya belediye başkan adayı gösterilmeme karar verilmiştir." dedi

HAYIRLI OLSUN... "Bütün hemşehrilerimin destek ve dualarını bekliyorum" diyen Kutlu şöyle devam etti: "Bu büyük bir görev ve büyük bir sorumluluk. Halkımızın ve dava arkadaşlarımızın destekleriyle bu zorlu görevden başarıyla çıkacağımıza inanıyorum. Hayırlı olusun..."

AHMET SAMİ KUTLU KİMDİR?...  Avukat olan Ahmet Sami Kutlu, 1970 Kütahya doğumludur. 1987 yılında Kütahya İmam Hatip Lisesinden 1991 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Yedek subay olarak vatani görevini tamamlamadıktan sonra 1994 yılından beri Kütahya’da serbest avukatlık yapmaktadır. Kütahya İmam Hatip Lisesi Koruma Derneğinde iki dönem başkanlık, Kütahya Barosunda saymanlık ve başkan yardımcılığı görevlerini yürüttü. Kütahya İlme ve Hayra Hizmet Vakfı Mütevelli Heyetinde olup, halen başkan vekilliği görevine devam etmektedir. Kütahya Yardımeli Derneği kurucu üyesi, AK Parti’den Belediye Meclis üyeliği yaptı. Birlik Vakfı’nın, Kütahya Kurucu İl Başkanlığını yapan Kutlu, son olarak AK parti Kütahya İl Teşkilatı Yönetimindeki görevini sürdürmektedir. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır."

Yorumlar