BIST 4.963
DOLAR 18,63
EURO 19,63
ALTIN 1.077,07
POLİTİKA

AK Parti'den McKinsey açıklaması: Ödeme yapıldı mı?

AK Parti Kızılcahamam Kampı başladı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik kamptaki çalışmalar konusunda basına bilgilendirmede bulundu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklama yaptı. Kızılcahamam'ın son günüyle ilgili konuşan Çelik, "Cumhurbaşkanımız yarın çok önemli açıklamalar yapacak" dedi. AK Parti Sözcüsü, son günlerin tartışılan konusu hakkında ise, "Sayın Cumhurbaşkanımız danışmanlığın yerli kuruluşlardan alınmasını tebliğ etti. McKinsey'le herhangi bir sözleşme yok, ödeme de yapılmıyordu" dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kızılcahamam kampının ikinci gününde soruları yanıtladı. Ömer Çelik'in açıklamaları şöyle: "AK Partili olmak, aday adaylarının tutumlarının nasıl olması gerektiğine dair hatırlatmalar yapılmıştır. Bu konuda müsamaha göstermiyoruz. Mahir Ünal Bey, çeşitli kampanyalarla ilgili bilgi verdi. AK Parti'nin kampanya hafızası konusunda bilgiler verildi. Naci Bostancı, TBMM'deki değerlendirmeler konusunda bilgi vermiştir. AK Parti yeni dönemde çok büyük misyon üstlenmiştir. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Dışişler Bakanı Çavuşoğlu tarafından güvenlik konusunda sunum yapılmıştır.

ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPACAK Terörle mücadele ve uyuşturucu ile mücadele konusunun üzerinde bizzat duruldu. Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan bu oturuma bizzat başkanlık etti. Yarın da sunumlar olacak. Yarın Maliye Bakanımız yeni ekonomi planı konusunda bilgilendirmeler yapacak. Yarın Cumhurbaşkanımız da konuşacak. Basına açık olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız çok önemli açıklamalar yapacak."

"SÖZLEŞME YOK, ÖDEME YOK" "Sayın Cumhurbaşkanımız ilgili kurumların yerli danışmanlık şirketlerinden bu desteğin alınması prensibini söyledi. Kendisi tebliğ ettiğini söyledi. Kendisinin genel hassasiyeti, Türkiye'de yapılabiliyorsa kendi firmalarımız ile bunun yapılmasıdır. Spekülasyona açık değil. Kurumlarımızın bunu gözetmesi konusunda yaptığı bir açıklama. Herhangi bir sözleşme yok, ödeme yapılmıyordu."

"BİR ARAYA GELME İLE İLGİLİ BİR SIKINTI YOK" "Cumhur İttifakı'na verdiği önemi gösterdi Cumhurbaşkanımız. Cumhur İttifakı'nın sorgulama, tartışma ile bozulmayacağını, listelerde pratik olarak çıkmıyorsa ittifak gönüllerde olacaktır dedi. İttifak olmazsa, Cumhur İttifakı'nın bozulmayacağını söyledi. Cumhur İttifakı'nın altını çizdi. Bir araya gelme ile ilgili bir sıkıntı yok"

"SUUDİ GAZETECİ KONUSUNDA HASSASIZ" "Bu konuda hassasız. Türkiye Cumhuriyeti emin bir devlettir. Herhangi bir kişinin can güvenliği tehdit edilemez. Hassasiyetimiz en yüksek noktadadır. Tam bir tablo ortaya çıkmadan bir şey demiyoruz. Açıklamalar yapıldı, Konsolosluğa girdikten sonra kayboldu deniyor. Suudi Arabistan Başkonsolosluğu bizden çıktı diyor. İlgi düzeyimiz en üst seviyede. Durumunun, akıbetinin ne olduğu ortaya çıkarılacaktır. Kimse bir 

Sitene Ekle
Etiketler