BIST 1.127
DOLAR 6,95
EURO 8,20
ALTIN 441,62
HABER /  EKONOMİ

AK Parti'den dolar kuru açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Son dönemlerde finansal piyasalarda yaşanan ve ekonomik temellerle izah edilemeyecek dalgalanmalar er geç durulacaktır" açıklamasını yaptı

Abone ol

Dolar kurunda iki gündür yaşanan dalgalanmayla ilgili AK Parti kanadından ilk açıklama geldi. Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz dalgalanmanın temelinin olmadığını söyleyen er geç durulacaktır dedi.

Dövizdeki yükseliş sonrası AK Parti'den açıklama geldi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye'nin siyasi istikrarı ve geleceğe dönük somut hedefleri olan bir ülke olduğunu belirterek, "Son dönemlerde finansal piyasalarda yaşanan ve ekonomik temellerle izah edilemeyecek dalgalanmalar er geç durulacaktır." dedi.

Twitter üzerinden değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, "İthalatı ikame edici projelerin yanı sıra daha çok mal ve hizmet ihracatı ile cari açığı azaltarak sürdürülebilir büyümeyi destekleyecek, kaynak çeşitlendirmesine de giderek finansal spekülasyonlara karşı bünyemizi güçlendireceğiz." dedi.

Yılmaz, "Hükümetimizin ve kurumlarımızın serin kanlı ve akılcı politikaları, bütçe disiplinimiz, reform programlarımız ve moral değerlerimizi koruma yoluyla dönemsel dalgalanmaları aşacağız." diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
İSKİ su kesintisi Sultangazi'de sular ne zaman gelecek saati
Bayram ikramiyesi Emekli Sandığı emeklilerine ne zaman ödenecek?
Bayram ikramiyesi Bağkur emeklisine ne zaman ödenecek resmi tarih
Doları düşüren gelişme! Türkiye'den ABD'ye heyet gitti
Emekli bayram ikramiyesi SSK'lıya ne zaman ödenecek?
Kurban eti dağıtımı nasıl olur, kurban eti nasıl dağıtılır?
Yorumlar 5 yorum