BIST 1.460
DOLAR 8,36
EURO 10,21
ALTIN 502,27
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

AK Parti İstanbul adayı netleşti Sevilay Yılman duyurdu

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere dair kulis yazdı. Yılman, AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi için TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ı aday göstereceğini iddia etti.

Abone ol

AK Parti'nin İstanbul adayı kim olacak sorusunun yanıtını Habertürk yazarı Sevilay Yılman verdi. "İstanbul'un AK Parti adayı artık belli efendim" başlıklı yazısında yazar, "O nedenle yüzde 99 diyorum ve çok net bir biçimde yazıyorum değerli okurlarım: “AK Parti’nin 31 Mart’ta İstanbul’da göstereceği aday Binali Yıldırım’dır!” ifadelerine yer verdi.

Dün akşama kadar kimin aday gösterileceğinin belirsiz olduğunu yazan Yılman, "netleşti artık" deyip yazısına şöyle devam etti:

RİSKİ ALIYOR VE BUNU İLAN EDİYORUM
"Bazılarınızın, “Bu yazdığın çok ama çok mühim bir konu Sevilay! Nasıl bu kadar kesin ve emin yazabiliyorsun?” dediğinizi duyar gibiyim… Ee tabii gazetecilik açısından risk taşıyor böyle bir şeyi yazmak ama sonuçta ben ve benim gibi siyasi kulislerin nabzını tutan gazeteci yazarların maalesef her zaman taşıdığı böyle bir risk de var…

Ancak ben bu riski alıyor ve bunu ilan ediyorum rahatlıkla: İstanbul’da aday Binali Yıldırım… Esasında kulislerde Binali Bey’in ismi bayağıdır konuşuluyordu ancak bir türlü netleştirilemiyordu.

Ancak dün yapılan temayül yoklamalarının sonucunda da AK Parti’nin İstanbul teşkilatındaki oy kullanma yetkisine sahip olanlar, partililerin neredeyse yüzde 100’e yakını da aday olarak Binali Yıldırım’ı görmek istediği yönde tavır alınca işin adı kondu.

Ve zaten Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da kafasında olan Binali Yıldırım’ın İstanbul’a aday olması kesin olarak karara bağlandı."

Sevilay Yılman'ın yazısının tamamı

ÖNCEKİ HABERLER
Ege'de kurtarma operasyonu 40 göçmen mahsur kaldı
Zamanında teslim edilmeyen evlerle ilgili çok önemli karar
Cudi Dağı'nda 18 PKK'lı teröristi 'eşek arısı' öldürdü
Beyoğlu'nun dar sokaklarında yangın paniği
Evine balkondan girmeye çalışırken 7. kattan düşerek öldü
Fiji'de 6,7 büyüklüğünde deprem
Yakalanmamak için balkondan atlayan asker kaçağı yaralandı
Annesine boynuz atıp yaralayan koçu kesti
Beyoğlu'nda eğlence mekanında şüpheli ölüm
iPhone X'te silinen fotoğrafı geri getirmenin yolunu buldular 50 bin dolar kazandılar
Yorumlar 12 yorum