BIST 1.452
DOLAR 8,56
EURO 10,38
ALTIN 513,14
HABER /  GÜNCEL

Aileler çocuklarını cinsel istismara karşı bilinçlendirmelidir?

Aileler, korumaları altında bulunan çocukları cinsel tacizden, istismardan korumak için ne yapmalı? Aileler çocuklarını cinsel istismara karşı nasıl eğitebilir? www.elmaelma.com Anne ve Çocuk yazarı Deniz Temur çocuk istismarına karşı bilinçlendirmeyi cevapla.tv'ye anlattı.

Abone ol

Cevapla.tv olarak gündemdeki en zedeleyici konulardan birini Çocuk İstismarı konusunu ele aldık. Aileler çocuklarını cinsel istismara karşı nasıl eğitebilir? diye sorduğumuz www.elmaelma.com Anne ve Çocuk yazarı Deniz Temur şunları anlattı:

Cinsel istismarı önlemenin en etkili yolu çocuk ve ebeveynler arasında güçlü bir "güven bağı" kurmaktır. Araştırma sonuçlarına göre, ailesinde baskı ve şiddet, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı, sevgi ve denetimden uzak aile ortamında yetişen çocukların cinsel istismara uğrama oranı oldukça yüksek. Kendisine yönelik rahatsız edici davranışı ailesine anlatabilen çocukların istismardan korunma şansları ise diğerlerine oranla daha yüksek. Ayrıca ebeveynler, istismarcıların çocukları "seni ailene söylerim" diye tehdit ettiklerini hatırlamalı ve bu riski ortadan kaldıracak şekilde bir güven bağı kurmalıdır.

Kaynak: cevapla.tv

ÖNCEKİ HABERLER
İran yaptırımı sonrası Trump'tan flaş açıklama!
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Mahir Ünal açıkladı! AK Parti'de yönetimin yarısı değişiyor
Emekli ikramiyesi ne zaman verilecek ayın kaçında?
Teröristleri sahte belgelerle yurtdışına gönderiyordu yakalandI
Akılalmaz olay! Oğullarını pedofillere satan korkunç çift...
Arnavutköy su kesintisi İSKİ sular ne zaman gelecek 7 Ağustos saati
Bayram ayın kaçında başlıyor hangi günleri kapsıyor?
Yankesici teyze ve yeğen tutuklandı!
Mustafa Varank duyurdu: Bu yıl içinde kuruluyor
Yorumlar