BIST 4.960
DOLAR 20,81
EURO 22,51
ALTIN 1.326,02
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

Ahmet Türk canlı yayında açıkladı HDP ve CHP ittifak yaptı mı?

Siyasi partiler iki ittifakla seçime giderken bu ittifakın dışında kalan HDP bazı şehirlerde CHP'yi destekleyeceği konuşulurken HDP tarafından Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Ahmet Türk CHP'yle ittifak yapmadıklarını açıkladı.

Abone ol

HDP tarafından Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Ahmet Türk, "İktidarın gün geçtikçe ayrıştıran bir noktaya gittiğini görüyoruz. Biz burada hükümetin antidemokratik uygulamalarına karşı fren görevi görüyoruz" dedi.

HDP tarafından Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Ahmet Türk, Türkiye partisi olmaya çalıştıklarını, ancak aydınların ve sanatçıların bu konuyu yeterince gündeme getirmeyerek, üzerlerine düşen görevi yapmadıklarını söyledi.

Hükümetin, ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı bir siyaset izlediğinin altını çizen Türk, hiçbir partiyle ittifak içinde olmadıklarını ifade etti. Ahmet Türk, FOX TV'de yayınlanan Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtladı. Ahmet Türk, özetle şunları söyledi:

95 belediyeye kayyum atanmış

Her eleştirimizi bölücü, ayrımcı olarak adlandırırsanız orada demokrasiden bahsedilemez. Cumhurbaşkanı halkın iradesinden bahsediyor ama 95 belediyeye kayyum atanmış. Burada halkın iradesi yok mu?

Sorunlar demokratik siyasetle çözülür

Demokratik siyasete inanıyorum, sorunların demokratik siyasetle çözüleceğine inanıyorum.

CHP ve HDP ittifak yaptı mı?

Hiç kimseyle ittifak içerisinde değiliz. CHP, İYİ Parti, HDP yan yanaymış gibi gösteriliyor.

İktidar ayrıştırıyor

Demokrasi, kardeşlik açısından ipleri koparan bir siyaset izliyor. İktidarın gün geçtikçe ayrıştıran bir noktaya gittiğini görüyoruz. Biz burada, hükümetin antidemokratik politikalarına karşı fren görevi görüyoruz.