Ahmet Kural'dan Sıla'nın darp raporuna 3 maddelik itiraz

Geçtiğimiz günlerde adliyeye giderek hakkındaki iddialar için ifade veren Ahmet Kural'ın Sıla’nın darp raporuna 3 noktada itiraz ettiği iddia edildi.

Oyuncu Ahmet Kural’ın, şarkıcı Sıla Gençoğlu'na şiddet uyguladığı iddiasıyla savcıya verdiği ifade ortaya çıktı. Ahmet Kural ifadesinde, “Aramızda 10-15 dakika arbede yaşandı. Arbede sırasında ben de yaralandım, belimi çarptım ve iki gün boyunca kalkamadım. Arbedenin ardından Sıla Hanım bağırarak 'seni bitireceğim Ahmet Kural' dedi” dediği öğrenilmişti.

3 KRİTİK SORU: Sabah'ta yer alan habere göre; Ahmet Kural, Sıla'nın verdiği ifadeye ve rapora itiraz etti. Sıla'yı darp etmediğini iddia eden Kural, Sıla'nın aldığı darp raporunun Adli Tıp Kurumu'ndan değil, olaydan iki gün sonra Maslak'taki özel bir hastaneden alındığını vurgulayıp iddia sahibine üç kritik soru yöneltti.

1-'Darp raporunu neden Adli Tıp'tan değil, özel bir hastaneden aldı?' 2-'Darp varsa neden 100 metre ilerideki karakola gitmedi?' 3- 'Madem şiddet gördü, başvuruyu neden olaydan iki gün sonra yaptı?'

Ahmet Kural geçtiğimiz günlerde yaşananlar hakkında şöyle konuşmuştu: "Konuyla ilgili açıklamayı sadece resmi makamlara yapacağım. İçeride ifademi verdim, Türk adaletine güveniyorum. Benim için her konuda yeni bir başlangıç. Böyle bir olayın içinde olduğum için herkesten tekrar özür diliyorum. Asılsız iftira, yargısız infaz yapanlara şunu söylüyorum; haksız olmak haksızlığa uğramaktan daha acıdır."