BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  GÜNCEL

Afrin'de kaç PYD'li öldürüldü TSK ilk kez sayıyı açıkladı

AFRİN harekatından son dakika haberler Türk Silahlı Kuvvetleri'den geldi. Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin bölgesine yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nda öldürülen terörist sayısını açıkladı. İşte Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili tüm detaylar ve son dakika gelişmeleri;

Abone ol

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Suriye'deki PKK/PYD hedeflerine yönelik başlatılan operasyonda dün itibariyle en az 260 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Zeytin Dalı Harekatı'nın planlandığı şekilde sürdüğü belirtilen açıklamada bir kez daha Suriye'nin toprak bütünlüğüne vurgu yapıldı ve Birleşmiş Milletler'in 51'inci maddesine vurgu yapıldı.

Türkiye'nin Suriye'den gelen muhtemel terör saldırılarına yönelik başlattığı sınır ötesi operasyonda beşinci güne gelindi. Zeytin Dalı Harekatı'nın dördüncü günüyle ilgili açıklama yapan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) dün akşam itibariyle hava ve kara harekatında en az 260 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

ZEYTİN DALI PLANLANDIĞI GİBİ GİDİYOR

TSK'dan yapılan açıklama ise şöyle: "Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere 20 Ocak 2018 saat 17:00’den itibaren başlatılan “Zeytin Dalı Harekâtı” planlandığı şekilde devam etmektedir.

MEŞRU MÜDAFA İLE YAPILIYOR

Harekât, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir. Harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir.

PYD/PKK cesetleri sıralandı! Afrin'den gelen bomba görüntüPYD/PKK cesetleri sıralandı! Afrin'den gelen bomba görüntüPYD/PKK cesetleri sıralandı! Afrin'den gelen bomba görüntüPYD/PKK cesetleri sıralandı! Afrin'den gelen bomba görüntüHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

"260 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"

Harekât kapsamında, 23 Ocak 2018 tarihinde Ömer Uşağı Kuzeyi / Suriye bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır.

Bununla beraber şu ana kadar bölgeden elde edilen bilgilere göre; en az 260 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.

Çatışmada hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

'Zeytin Dalı'yla köyüne döndü: Gözyaşlarına boğuldu!'Zeytin Dalı'yla köyüne döndü: Gözyaşlarına boğuldu!'Zeytin Dalı'yla köyüne döndü: Gözyaşlarına boğuldu!'Zeytin Dalı'yla köyüne döndü: Gözyaşlarına boğuldu!HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan'ın milli duruşu, Muharrem İnce ve 'Gazi' unvanı!
Ufak Tefek Cinayetler 13.bölüm Oya ve Edip yok artık dedirtti
AK Parti MHP ittifakında sürpriz baraj formülü
IŞİD'e büyük darbe! Kurucusu ve 'Sağlık Emiri' yakalandı
ABD: Rusya ABD ile Türkiye'nin arasını bozmaya çalışıyor
Doya Doya Moda Aleyna Türkoğlu kimdir yaşı kaç kilosu ve boyu
Yorumlar 9 yorum