HABER /  GÜNCEL

Adnan Oktar'ın sağ kolu: Af çıkacak devletin başına Oktar geçecek...

Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar grubuna yönelik soruşturma kapsamında firardaki Oktar'ın sağ kolu Tarkan Yavaş yakalanarak tutuklandı. Yavaş'ın örgüt üyelerine gönderdiği mailde "Af çıktığında serbest kalacağız. Devletin başına Adnan Oktar geçecek ve devleti biz yöneteceğiz" dediği ortaya çıktı.

İSTANBUL'da gözaltına alınan Adnan Oktar'ın sağ kolu Tarkan Yavaş ve Serkan Yumru'ya ait bilgisayar ve harici disklerin incelemesinde polis örgütün dışardaki üyelerini ve içerideki kedicikleri motive etmek ve çözülmeyi önlemek için yaptığı propaganda deşifre oldu. Yavaş ve Yumdu'nun bilgisayarından çıkanlar arasında, maddi destek sağlanan tutuklu örgüt üyelerinin hangi koğuşlarda kaldığını belirten notlar ile Adnan Oktar tarafından örgüt üyelerine yazılmış özel mektuplar ele geçirildi.

GÖKTÜRK'TEKİ APARTMANDA YAKALANMIŞ... Habertürk'ten Nihat Uludağ'ın haberine göre, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Adnan Oktar grubuna yapılan ilk operasyonda kaçmayı başaran Tarkan Yavaş ve Serkan Yumru'yu Eyüp Göktürk'te bulunan bir apartman dairesine düzenlenen operasyonla yakalandı. 

MADDİ DESTEK SAĞLANANLAR NERELERDE KALIYOR?.. Yavaş ve Yumru'nun kaldıkları apartman dairesinde ele geçirilen bilgisayar ve harici harddiskleri inceleyen polis, maddi destek sağlanan tutuklu örgüt üyelerinin hangi koğuşlarda kaldıklarını belirten notlar buldu.

AF ÇIKTIĞINDA SERBEST KALACAĞIZ... Habere göre, dijital materyallerde ayrıca, örgüt üyelerinin kopmalarını önlemek için sürekli mesajlar attıkları da tespit edildi. Örgüt üyelerine atılan bir mesajda, "Af çıktığında serbest kalacağız. Devletin başına Adnan Oktar geçecek ve devleti biz yöneteceğiz" diyerek örgütü dinamik tutmaya çalıştıkları tespit edildi.

EVDE ÇEKTİ, İNTERNET KAFELERDEN SOSYAL MEDYAYA ATTIRDI... Yavaş'ın firari olduğu günlerde gizlendiği dairede örgüt lehine çektiği görüntüleri diğer örgüt üyelerine verdiği, onların da bunu internet kafelerden sosyal medya üzerinden yayınladıkları belirtildi.

Oktar'ın sağ kolu tutuklandı! İşte firardaki kedicikler....Adnan Oktar'ın sağ kolu tutuklandı! İşte firardaki kedicikler....Adnan Oktar'ın sağ kolu tutuklandı! İşte firardaki kedicikler....Adnan Oktar'ın sağ kolu tutuklandı! İşte firardaki kedicikler....HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖNCEKİ HABERLER
Dikkat! İstanbul'da bu yollar trafiğe kapalı
Türkiye, IMF'de icra direktörü oldu! Bakan Albayrak açıkladı
Selin Şekerci kimdir Kızım dizisi piyangosu vurdu!
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeşil sahaya çıkıyor! Şöhretlerle top koşturacak
KPSS sonuçları açıklanıyor ÖSYM sonuç bilgisi günü
2020 TOKİ evlerinin kuraları ne zaman çekilecek
Yorumlar 13 yorum