HABER /  GÜNCEL

Adaylığı milli mücadele ruhuna ters

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, İstiklal Marşı’nın sözlerini hatırlamayan Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na göndermede bulunar...

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, İstiklal Marşı’nın sözlerini hatırlamayan Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na göndermede bulunarak, “İstiklal Marşımızın sözlerini bile bilmeyen bir kişinin Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesi millete ve milli mücadele ruhuyla ters düşmektir” dedi.
CHP ve MHP’nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Edirnekapı Şehitliği’nde ziyaret ettiği Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un mezarı başında okuduğu İstiklal Marşı dizilerini Çanakkale Şiiri zannetmesine tepkiler devam ediyor. Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, CHP’nin zulmünden Kahire’ye giden merhum İhsan Efendi’ye CHP’nin adayı olarak ihanet eden çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun babasının kemiklerini sızlattığını kaydetti. Çatı aday İhsanoğlu’nun İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’un mezarı başında merhumun kemiklerini sızlatan bir gafa imza attığını belirten İşler, “İstiklal Marşımızın sözlerini bile bilmeyen bir kişinin Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesi milletle ve milli mücadele ruhuyla ters düşmektir. İthal ve dayatma adayın, ülkemizin gerçeklerine ve milli kültürümüze ne kadar yabancı olduğu İstiklal Marşı’nı bilmemesi ile ortaya çıktı. İstiklal Marşı’nı bilmeyen adayı CHP ve özellikle MHP’ye gönül veren vatandaşlarımız başta olmak üzere milletimizin takdirlerine bırakıyorum” ifadelerini kullandı.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
İhsanoğlu’na şok protesto !
Kuruş deyip geçmeyin !
Facebook sonunda pes etti!Kapatıyor...
İhsanoğlu'nun zor anları! Hatırlayamadı
Elmander’in acı günü
Masterchef Türkiye kim elendi? Elemede Cemre ağladı 'gitmek istiyorum'
Yorumlar