BIST 114.809
DOLAR 6,86
EURO 7,76
ALTIN 396,96
HABER /  GÜNCEL

Adanada seçim kaosu büyüyor

MHP Adana İl Başkanı Ahmet Erdoğan, Adana'da seçimin kaos ortamına sürüklenmek istendiğini öne sürdü. İşte o tartışmalar;

Abone ol

MHP Adana İl Başkanı Ahmet Erdoğan, Adana'da seçimin kaos ortamına sürüklenmek istendiğini öne sürdü.

Adayları Aytaç Durak’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazandığı Adana'da, itiraz üzerine Seyhan 4'ncü bölgede, oyların yeniden sayılmasına karşılık, gece oyların çalınıp, pusulaların değiştirilebileceği endişesini ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

“Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Adana'yı her ne olursa olsun istiyorum’ talimatından sonra AKP'nin yereldeki uzantıları, vekilleri, seçim sürecini kaos ortamına sokma çalışmalarına hız verdi. Ne pahasına olursa olsun, seçimin sonucunun iptal edilmesi yönünde olmadık oyunlar peşinde koşuyorlar. Özellikle bana göre en çok önemli olan Seyhan 4'ncü bölgenin itirazla yeniden sayımı yapılacak. Biz, MHP İl Başkanlığı olarak seçim kuruluna şöyle bir dilekçe verdik. Bu oyların ve oy pusulalarının ve tutanakların yer aldığı sandıkların bulunduğu odanın muhafaza altına alınması ve sadece memurların değil, aynı şekilde her partiden istisnasız birer tane temsilcinin sabaha kadar nöbetçi konulması yönünde dilekçe verdik. Maalesef bu dilekçemiz kabul edilmedi.”

‘ÇÖPTE ÜSTÜ KARALANMIŞ TUTANAKLAR ELE GEÇİRİLDİ’
Öte yandan, CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ümit Özgümüş de, sonuçlara itiraz ettiklerini söyledi. Seçim bürosunda toplantı yapan Özgümüş, buldukları sandık kurullarında hazırlanan tutanakların çöplerde ele geçtiğini bildirip, bulunan bu tutanakları göstererek, “Bu tutanaklarda, bizim oylarımızın üzerleri karalanıp, farklı karalanmış. Seçim kurullarına itirazımızdan sonuç alamazsak, tutanaklarla bu konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar götüreceğiz” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Firari Lincolnün son kararı
Obama G-20 için İngilterede
Beyoğlunda AKP-CHP gerginliği
Yıllar sonra ortaya çıkan gerçek
Cepten bedava konuşma başladı
Yasin Obuz aslen nereli yaşı kaç Yasin Obuz boyu ve kilosu kaç?
Yorumlar 5 yorum