BIST 1.203
DOLAR 7,93
EURO 9,38
ALTIN 487,28

Adana'da 4 çocuklu anne evinde ölü bulundu evlatların bakışları yürek burktu

ADANA'da biri 4 aylık 4 çocuk sahibi 25 yaşındaki anne, tüfekle vurulmuş halde ölü bulundu. Küçük çocukların acı dolu bakışları yürek burktu.

Olay Seyhan ilçesine bağlı Zeytinli Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Suriye’den iç savaştan kaçarak Adana’ya eşi Şumen Udey (28) ile birlikte gelen Rihab El Rihabi (25) burada narenciye bahçesinde çalışmaya başladı. Bir süre sonra yanlarına Şumen Udey’in ağabeyi Abdurrahman Udey de geldi. Aile tarım işçisi olarak çalışıp geçimini sağlarken, Rihab El Rihabi en küçüğü 4 aylık, en büyüğü 7 yaşında olmak üzere 4 çocuk dünyaya getirdi.

Bebeğini uyuttu ardından da...

Bu sabah koca ile ağabeyi tarlada çalışmaya gitti. Anne Rihabi 4 aylık bebeğini uyuttu. Diğer çocuklar çocuk ise bahçeye çıkıp oynamaya başladı. Bu sırada yoldan geçen bir kişi tüfek sesi duyup eve geldiğinde kadını kanlar içinde yerde buldu. Vatandaş hemen polise ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, karnından av tüfeği ile vurulan kadının hayatını kaybettiğini saptadı. Polis ise olayla ilgili çalışma başlattı. Bu arada olay yerine gelen kadının kocası Şumen ile ağabeyi Abdurrahman Udey gözyaşlarına boğuldu.

Babalarına sığınıp ağladılar

Baba, karısını kaybetmenin üzüntüsüyle çocuklarına sarılıp ağıtlar yaktı. Çocukların da babalarıyla birlikte ağlaması herkesi duygulandırdı.