BIST 1.569
DOLAR 7,40
EURO 8,96
ALTIN 444,04
HABER /  2018 GENEL SEÇİMLERİ

Abdullah Gül'ün ardından bir açıklama da Arınç'tan

24 Haziran seçimlerinde aday olmayacağını açıklayan Abdullah Gül'ün ardından bir açıklama da Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'tan geldi.

Abone ol

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül uzun süren belirsizliğin ardından muhalefet cephesinde ortak fikir oluşmadığını gerekçe göstererek Cumhurbaşkanlığı'na aday olmayacağını açıkladı. Gül'ün kameralar karşısında yaptığı açıklamaların ardından bir açıklama da son dönemde parti içinde eleştirilere maruz kalan Bülent Arınç'tan geldi. 'AK Parti kadroları üzerinden yapılacak hiçbir spekülasyonu kabul etmemiz mümkün değildi' diyen Arınç, Gül'ün açıklamalarından sonra herkesin üslubuna dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

Bülent Arınç Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

İçeriden ve dışarıdan birçok saldırı altında olan devletimizi daha demokratik, daha müreffeh, daha adil bir geleceğe taşımak için çalışacak AK Parti kadroları üzerinden yapılacak hiçbir spekülasyonu kabul etmemiz mümkün değildi. Bugün yaptığı açıklamayla bu düşüncelerimizi teyit eden 11. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’e de teşekkürlerimi sunarım. Üzerimize düşen tek görev her iyi AK Partili'nin yapacağı gibi seçimlere kalan kısa süre içerisinde daha çok çalışmaktır. Bundan sonra herkesin üslubuna dikkat ederek, birbirine karşı saygılı davranmasını ve gerginlikten kaçınmasını temenni ediyorum. Bu vesileyle tekrardan seçimlerin ülkemize huzur, refah ortamı getirmesini diliyorum.

ÖNCEKİ HABERLER
Fazilet Hanım ve Kızları 45. bölüm fragmanı yeni bölümde neler olacak?
Ahmet Arslan müjdeyi verdi: Önümüzdeki ay süreç başlıyor
Sürpriz isim AK Parti'den aday adayı oldu!
Başbakan Yıldırım: Çatı çöktü altında kaldılar
TÜSİAD Erdoğan'ın teklifine ne dedi?
Diyarbakır'da teröristlere ait 8 sığınak imha edildi
Hükümetten bir bedelli askerlik açıklaması daha
İlginç anlar Putin kendi kendini azarladı!
Abdullah Gül aday mı değil mi?
Abdullah Gül aday mı beklenen açıklama
Yorumlar 25 yorum